
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Életét vesztette egy fiatal férfi Kápolnásfaluban kedden este, miután leesett egy mozgó traktorról. A mezőgazdasági jármű vezetőjét őrizetbe vette a rendőrség.
2023. január 04., 11:102023. január 04., 11:10
2023. január 04., 21:362023. január 04., 21:36
Halálos kimenetelű balesethez riasztották Kápolnásfaluba a szentegyházi rendőrséget kedden 22 órakor: a vizsgálatok szerint egy 38 éves helyi férfi egy traktort vezetett a település környékén, amikor az ugyancsak a járművön tartózkodó 28 éves, szintén kápolnási férfi elvesztette egyensúlyát, majd
A balesetben a fiatal férfi súlyosan megsérült, a kiérkező mentőegység az életét már nem tudta megmenteni – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. A hatóság tájékoztatása szerint
– a vizsgálatok során kiderült, hogy alkoholt fogyasztott a tragédiát megelőzően, 0,71 mg/liter légalkoholszintet mutatott leheletében az alkoholszonda. Továbbá az is kiderült, hogy a férfi
A gyanúsítottat a véralkoholszint megállapítására bekísérték a székelyudvarhelyi kórházba.
Az ügyben jogosítvány nélküli és ittas járművezetés, gondatlanságból elkövetett emberölés, illetve baleset helyszínének elhagyása miatt indítottak eljárást. A 38 éves férfit 24 órára őrizetbe vették, majd előállítják a bíróságon, kérve előzetes letartóztatásba vételének elrendelését.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.