
Szeptember 5-ig várják a jelölteket Udvarhelyszéken
Fotó: László Ildikó
Parlamenti képviselői, illetve szenátori tisztségre pályázó jelölteket toboroz az RMDSZ udvarhelyszéki szervezete; a jelentkezők a december 1-jei parlamenti választásokon fognak megméretkezni. Idén egyszerűsített eljárással lehet jelöltté válni.
2024. augusztus 22., 14:012024. augusztus 22., 14:01
2024. augusztus 24., 13:082024. augusztus 24., 13:08
A helyhatósági és európai parlamenti választásokat látva létfontosságú, hogy megerősödve jussanak be a parlamentbe is – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Bíró Barna Botond, az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnöke.
„A legjobb az lenne az erdélyi magyarságnak, ha jövőre ismét kormányra kerülne az RMDSZ.
– fogalmazott. Hozzátette, már most látszik, hogy nehéz gazdasági helyzettel fog szembesülni az új kormány.
– magyarázta Bíró. Az udvarhelyszéki jelentkezőket elsőként a területi szervezetek választmánya, majd a Hargita Megyei Egyeztető Tanács (HET) fogja rangsorolni. Utóbbi már mindhárom szék jelöltjeit figyelembe veszi.
Fotó: László Ildikó
Bíró Barna Botond újságírói kérdésre reagálva rámutatott, információi szerint
Mindemellett arról is vannak pletykák, hogy más személyek is jelöltté válnának, ám erről konkrétum nem hangzott el a sajtótájékoztatón. Korábban egyébként az RMDSZ felsőbb vezetősége egyeztetett más erdélyi magyar pártokkal is, amelyek tagjai bizonyos feltételek mellett szövetségi listán indulhatnának parlamenti képviselői pozíciókért.
A Szövetségi Képviselők Tanácsának (SZKT) döntése alapján egyszerűsített kritériumok szerint jelentkezhetnek a szövetség tagjai képviselő-, illetve szenátorjelöltnek. Szükség van egy önéletrajzra, egy politikai nyilatkozatra, az RMDSZ tagsági könyv másolatára, illetve egy helyi szervezetnek a támogatását igazoló dokumentumot (korábban a széki települések szövetségi politikai alakulatainak egyharmada kellett támogassa a jelöltet). Ezenkívül már csak a helyi és a területi szervezetektől kapott pénzügyi bizonylatokat kell felmutatni, igazolva ezáltal, hogy eleget tettek a szervezeten belüli kötelezettségeiknek.
Fotó: László Ildikó
Kérdésünkre Bíró Barna Botond azt is elmondta, még arra is van idő, hogy valaki belépjen a szövetségbe, amennyiben jelöltetné magát valamelyik tisztségre. Az udvarhelyszéki jelöltté váláshoz szeptember 9-én 12 óráig lehet jelentkezni.
Apropó
Elsőre nyilván nagyon jól hangzik a politikum részéről nagylelkűen felajánlott verbuválási lehetőség, az azonban nagyon sokat ront a helyzeten, hogy rögtön ki is derül: az udvarhelyi helyek tulajdonképpen foglaltak. És azon sem lepődnénk meg, ha a csíkszéki és gyergyói helyekre is – természetesen a „folytonosság és az elkezdett munka miatt” – ugyanazok a lennének majd a jelöltek, mint akik jelenleg is betöltik ezeket a mandátumokat. Biró Barna Botond azonban úgy érezte augusztus 22-én, hogy valamiről tartania kell egy jó kis nyár végi, ősz eleji sajtótájékoztatót. Ez akkor kipipálva. Toborzás, persze... (Kozán István)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
5 hozzászólás