
Mászóka, hinta készül a majmoknak a leselejtezett karácsonyfákból. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi állatkert vezetősége arra biztatja a város lakóit, hogy ne dobják a szemétbe a díszeitől megcsupaszított karácsonyfákat, inkább vigyék azokat a somostetői állatkertbe.
2020. január 06., 21:152020. január 06., 21:15
2020. január 06., 21:442020. január 06., 21:44
„Elmúltak az ünnepek, de a jótettek sorát folytathatjuk!” – hívja fel az állatkert a figyelmet arra, hogy naponta reggel 7 és délután 5 között lehet odavinni ás átadni az eldobandó fenyőfákat, hiszen ott újra tudják azokat hasznosítani.
Pavel Dumitru állatkert-igazgató érdeklődésünkre elmondta, valamennyi fenyőt átveszik és különböző célokra felhasználják. „Az ágaktól lecsupaszított fákból a majomházban készítünk mászkálót, hintát, vagy az oroszlánoknak olyan állványszerűséget, amire felmászhatnak, játszhatnak” – magyarázta az igazgató.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
szóljon hozzá!