
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 27 éves marosvásárhelyi fiatal nőt elektronikus eszközökkel elkövetett csalás miatt. Egy olyan fiatal is rendőrkézre került, aki ismerőse bankkártyáját felhasználva lopott pénzt.
2017. március 19., 11:362017. március 19., 11:36
2017. március 19., 12:522017. március 19., 12:52
Amint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől megtudtuk, a fiatal nőt már múlt év márciusától figyelték, miután alapos gyanú merült fel, hogy több személy kárára követett el csalást elektronikus eszközök felhasználásával. Mint kiderült, 2015-től kezdődően megszerezte magánszemélyek adatait, majd azok felhasználásával, az ő nevükben rövid lejáratú kölcsönökért folyamodott nem bank jellegű intézményekhez.
Az esetek többségében a kölcsönöket meg is kapta. A kölcsönök kifizetési módjának a pénzösszegnek két bankszámlára való átutalását jelölte meg, egyik közülük az ő nevére volt megnyitva, a másik egy általa is elérhető számlaszám volt.
Eddig a rendőrség 30 olyan személyt azonosított, akiknek a nevében a nő kölcsönökért folyamodott. A teljes kárösszeget eddig nem sikerült megállapítani. Március 15-én a nőt 24 órára őrizetbe vették, másnap bíróság elé állították, ahol elrendelték 30 napos előzetes letartóztatásba vételét.
Szinte ezzel egyidőben került rendőrkézre egy 25 éves marosvásárhelyi fiatal, aki bankkártya felhasználásával lopott pénzt egy idős személytől. A 71 éves károsult, aki ismerőse volt az elkövetőnek, több ízben megkérte, hogy segítsen pénzt levenni a számlájáról a bankkártya segítségével. Az elkövető megjegyezte a PIN-kódját, majd több ízben is elvitte a bankkártyát a sértett lakásából – miután megfigyelte, hogy az áldozat hol tartja azt –, s annak segítségével különböző összegeket emelt le a sértett számlájáról. Minden alkalommal még aznap visszacsempészte a kártyát a helyére. Összesen 4144 lejjel károsította meg idős ismerősét.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
szóljon hozzá!