
Az új diákpolgármester (középen) csapattagjaival tervezi a jövőt
Fotó: Pál Árpád
Megszüntetné a középiskolák közötti felesleges rivalizálást és lebontaná az évek óta kialakult és berögzült sztereotípiákat – egyebek mellett ezt tervezi Fekete Dániel, Székelyudvarhely diákpolgármestere.
2017. május 08., 19:552017. május 08., 19:55
Ötéves kihagyás után az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF) úgy döntött, feléleszti egyik igencsak népszerű programját, a diákpolgármester-választást. A diákpolgármestert szeretnék bevonni tevékenységeikbe, de a többi jelölt által megfogalmazott célokat is összesítik, és ami kivitelezhető, azt közösen meg is valósítanák, ugyanakkor az új ötletek elől sem zárkóznak el.
Bár a voksoláson harmadik lett a tizenhét éves Fekete Dániel, a kemény csapatmunkának köszönhetően összetettben mégis sikerült elnyernie a tisztséget.
Az új polgármestert és csapatának két tagját, Boros Ábelt és Bokor Zalánt a végleges eredményhirdetés utáni első napon kérdeztük terveikről. A polgármester jelképes tisztségének betöltésén túl szívesen csatlakozna csapatával bármilyen szervezethez, amely a diákélet felpezsdítésén dolgozik.
Ő és csapata úgy érzi,
Ezeket közös programok szervezésével képzelik el. Azt tapasztalják, hogy aki nem jár sportolni vagy nem zenél, illetve nem tartozik valamilyen klubhoz, szinte nincs is lehetősége kimozdulni, kapcsolatokat építeni, emiatt alakulhatnak ki ellentétek a különböző iskolák tanulói között.
A diákoktól azt is megtudtuk, hogy társaik a legtöbb eseményről, hírről, programról a Facebookon szereznek információt, ezért úgy látják, ezen a felületen kell többet nyújtani nekik.
A fiúk elmondták, hogy nagyon kíváncsiak rá, miként zajlik egy munkanap a városházán, és örülnének, ha sikerülne egy napot, de akár hosszabb időt is eltölteniük ott, sőt partnerséget is remélnek a jövőben megfogalmazandó terveik megvalósításához.
Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.
A június 23-i V4 miniszterelnöki csúcson Magyar Péter javasolni fogja a lengyel, a cseh és a szlovák miniszterelnöknek a visegrádi együttműködés kibővítését.
Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
szóljon hozzá!