
Az új diákpolgármester (középen) csapattagjaival tervezi a jövőt
Fotó: Pál Árpád
Megszüntetné a középiskolák közötti felesleges rivalizálást és lebontaná az évek óta kialakult és berögzült sztereotípiákat – egyebek mellett ezt tervezi Fekete Dániel, Székelyudvarhely diákpolgármestere.
2017. május 08., 19:552017. május 08., 19:55
Ötéves kihagyás után az Udvarhelyi Fiatal Fórum (UFF) úgy döntött, feléleszti egyik igencsak népszerű programját, a diákpolgármester-választást. A diákpolgármestert szeretnék bevonni tevékenységeikbe, de a többi jelölt által megfogalmazott célokat is összesítik, és ami kivitelezhető, azt közösen meg is valósítanák, ugyanakkor az új ötletek elől sem zárkóznak el.
Bár a voksoláson harmadik lett a tizenhét éves Fekete Dániel, a kemény csapatmunkának köszönhetően összetettben mégis sikerült elnyernie a tisztséget.
Az új polgármestert és csapatának két tagját, Boros Ábelt és Bokor Zalánt a végleges eredményhirdetés utáni első napon kérdeztük terveikről. A polgármester jelképes tisztségének betöltésén túl szívesen csatlakozna csapatával bármilyen szervezethez, amely a diákélet felpezsdítésén dolgozik.
Ő és csapata úgy érzi,
Ezeket közös programok szervezésével képzelik el. Azt tapasztalják, hogy aki nem jár sportolni vagy nem zenél, illetve nem tartozik valamilyen klubhoz, szinte nincs is lehetősége kimozdulni, kapcsolatokat építeni, emiatt alakulhatnak ki ellentétek a különböző iskolák tanulói között.
A diákoktól azt is megtudtuk, hogy társaik a legtöbb eseményről, hírről, programról a Facebookon szereznek információt, ezért úgy látják, ezen a felületen kell többet nyújtani nekik.
A fiúk elmondták, hogy nagyon kíváncsiak rá, miként zajlik egy munkanap a városházán, és örülnének, ha sikerülne egy napot, de akár hosszabb időt is eltölteniük ott, sőt partnerséget is remélnek a jövőben megfogalmazandó terveik megvalósításához.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
szóljon hozzá!