
Fotó: Erdély Bálint Előd
Európai uniós támogatással modernizálja az Ivó és a Madarasi Hargita közötti út kövezett szakaszát a zetelaki polgármesteri hivatal, amelyet le fognak aszfaltozni. A munkálatok idejére teljes útlezárás van érvényben, így most csak Szentegyháza irányából lehet megközelíteni a Hargitát. A projekt részeként Sikaszóban is feljavítanak egy erdei utat.
2020. július 26., 20:192020. július 26., 20:19
Összesen másfél millió euróért pályázott sikeresen az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR) a zetelaki községvezetés, amelyből két erdei utat is modernizálhatnak – fejtette ki lapunknak Nagy Attila polgármester.
Jelenleg a betonsáncokat építi a kivitelező az Ivó és a Madarasi Hargita közötti háromkilométeres kövezett szakaszon. Mint a községvezető elmondta,
Ez idő alatt Szentegyháza irányából lehet megközelíteni a Hargitát.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az útjavítással együtt négy hidat fognak megerősíteni, illetve újjáépíteni, valamint nyolc centiméter vastag kopóréteg aszfalt kerül az útestre. Utóbbi vélhetően augusztusban fog megvalósulni – ekkor ismét le kell zárniuk az utat.
Mostanra befejezte a földmunkákat a kivitelező, így például az alapozás, az átereszek elhelyezése is megtörtént, és amint befejezik a betonozást, kis idő múlva megkezdődhet az út burkolása – magyarázta a polgármester.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Makadám út lesz Sikaszóban
A beruházás részeként további tíz kilométernyi utat újítanak fel Sikaszóban, amely a Veresbükk, Pálosza, Fehéres és Melegárok erdőrészek irányába vezet. A tervek szerint a falu belterületéhez tartozó mintegy kétszázötven méteres szakaszt le is aszfaltozzák, máshol megfelelő sáncokkal és átereszekkel ellátott kövezett út lesz. A munka részeként ez esetben három hidat kell felújítani vagy éppen újjáépíteni. Nagy Attilától ugyanakkor azt is megtudtuk, hogy a helyi közbirtokosság szintén pályázott erdei utak rendbetételére. Ők ugyancsak másfél millió eurós támogatással építhetik újjá a Sikaszót Ivóval összekötő utat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
1 hozzászólás