
A művészeti iskola tornaterme még messze áll a befejezéstől
Fotó: Pinti Attila
Tavaly ősszel történt egy halálos munkabaleset a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola tornatermének építkezésén, azután csak kevés előrelépés történt. A kivitelezőnek folytatnia kell a munkát, de a tervmódosítás sem egyszerű – tudtuk meg.
2023. május 09., 08:052023. május 09., 08:05
2023. május 09., 08:102023. május 09., 08:10
Két éve, hogy elkezdődött az iskolai tornaterem építése, amely még messze áll a befejezéstől, és nem azért, mert hiányozna a szükséges pénz.
Tavaly szeptember elején egy halálos kimenetelű munkabaleset is történt az építkezésen – egy férfi mintegy 7 méteres magasságból esett le egy építési állványról.

Halálos kimenetelű munkabaleset történt Csíkszeredában hétfőn délután: egy férfi lezuhant a Nagy István Művészeti Középiskola melletti, készülőfélben lévő tornaterem egyik állványról.
Ezt egy leállás és hatósági vizsgálat követte, ezt követően a kivitelező az előregyártott nagy fesztávú betongerendákat és a keresztirányú fémgerendákat helyezte el.
Fotó: Pinti Attila
Ennél többet nem tett, noha
Télire a munkálatokat leállították, majd nemrég meghosszabbították az építkezési engedélyt és kiadták az újrakezdési utasítást – tudtuk meg Sógor Enikő alpolgármestertől. Hozzátette, a kivitelező napokon belül helyszínre szállítja a megvásárolt és tárolt anyagot a munkálatok folytatásához, de emellett vannak még megoldásra váró problémák.
Fotó: Pinti Attila
Mivel a tornaterem földszintje az eredeti tervekhez képest közvécé és kereskedelmi funkció helyett szaktermeket és műhelyeket tartalmaz majd, a tervmódosításhoz szükséges egyeztetések, a tervezési folyamat, valamint az engedélyek beszerzése hosszabb időt vesz igénybe, többek között új tűzoltósági engedély szükséges hozzá – ismertette az illetékes. Kitért arra is, hogy
Ez azt is jelenti, hogy a tornaterem átadása idén nem, várhatóan csak jövőben történik meg.
Fotó: Pinti Attila
A kivitelezési munkálatokra áfával együtt 10,9 millió lej értékű szerződést írtak alá, ezt tavaly 2 millió lejjel egészítették ki, amelyet a vonatkozó kormányrendelet alapján lehet igényelni az áremelkedések miatt. Az épület összeköti az iskolát a Szakszervezetek Művelődési Házával, az emeleten szabványos méretű tornateremmel, öltözőkkel, mosdókkal.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!