
Fotó: Pinti Attila
A felhalmozott adósságok miatt hétfőn délután kikapcsolták az áramot a gyergyószentmiklósi Basilides Tibor Sportcsarnokban, a jégpályán, az uszodánál és a labdarúgópályán is. A létesítményeket működtető Gyergyói VSK vezetője abban bízik, hogy kedden délelőtt a focisok öltözőiben, az uszodánál és a sportcsarnokban újra lesz villany.
2024. június 17., 17:372024. június 17., 17:37
2024. június 17., 17:372024. június 17., 17:37
Több mint 600 ezer lejes adósságot gyűjtött fel a Gyergyószentmiklósi VSK az áramszolgáltató felé, emiatt hétfőn délután lekapcsolták a villanyt a városi sportklub által működtetett létesítménynél.
Megkeresésünkre Kercsó Zoltán, a VSK vezetője elmondta,
Ez a jégpályán elfogyasztott és ki nem fizetett áram ellenértéke.
Kercsó bízik abban, hogy keddre a sportcsarnokban, az uszodánál és a focipályán visszakapcsolják az áramot, ennek érdekében jelenleg is folyik az ügyintézés.
Ez azért sürgősebb, mert a sportcsarnokban tornaórák zajlanak, sok embert érint, hogy az uszoda le kell álljon,
Jelenleg az öltözők rendbetételén dolgoznának, de áram nélkül ezt sem tudják elvégezni.
A jégpályán biztosan nem lesz még áram a napokban. Amint Kercsó elmondta, kérték a polgármesteri hivatal segítségét a villanyszámla kifizetéséhez, hogy augusztusban elindulhasson az újabb jeges szezon.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!