
Fotó: Gergely Imre
Több mint háromszáz ember gyűlt össze pénteken délben a gyergyóalfalvi kultúrház előtt. A Pál Imre megverésének hallatán feldühödött tömegben hatalmas volt a feszültség, már-már lincshangulat uralkodott. Kevésen múltak az újabb tettlegességek.
2010. április 23., 18:082010. április 23., 18:08
2010. április 23., 19:452010. április 23., 19:45
A délelőtti gyors hír után már több konkrét információval bővült a gyergyóalfalvi esemény krónikája. Pál Imre házában a Megyei rendőrsség szakemberei végezték el a helyszínelést. Ide érkezett Filip Gheorghe szóvivő is, aki elmondta a következőket: Reggel háromnegyed kilenc körül három álarcos férfi rontott be a gyergyóalfalvi Pál Imre otthonába. A 47 éves férfi éppen édesanyjával reggelizett, amikor rátörtek és brutálisan megverték.
Megütötték a fiát védeni akaró idős asszonyt is, majd egy sötét színű autóval elmenekültek. A két sérültet a gyergyószentmiklósi kórházba szállították. Nem bizonyult igaznak a szóbeszéd, miszerint késsel támadtak a sértettre. Késről ugyan van szó a történetben, de ezt Pál Imre kapta fel, a támadás pillanatában. Ezt ő is megerősítette, de hozzátette, hogy nem az ellenfelei ellen akarta használni, hanem azért vette magához, hogy a támadók nehogy őt sebezzék meg vele. Ezek a tények. Az ügy hatalmas vihart kavart Gyergyóalfaluban.
Pál Imre ugyanis a hétfőre összehívott közbirtokossági közgyűlésen elnöki tisztségre pályázott. A brutálisan összevert férfi hosszú ideje a közbirtokosság és a község vezetésével elégedetlenek egyik élenjárója. Sokan egyáltalán nem tartják véletlennek, hogy a bűncselekmény éppen péntek délelőtt történt, hiszen a közbirokosság vezetése egy sokak által törvénytelennek tartott közgyűlést hívott össze 11 órára.
A kultúrház előtt összegyűlt, több mint háromszáz fős tömeg indulatai igencsak elszabadultak. Az erdészek helyszínre érkezésekor csaknem tettlegességre is sor került Melles Előd erdészeti vezetővel szemben, akinek útját állták, amikor a kultúrházba szeretett volna bemenni. A rémhírek egymást követték.
Fotó: Pethő Melánia
Pál Imre megverésével kapcsolatban késelést is emlegettek, azt, hogy a férfi élet és halál között fekszik. Az elején a tömeg legnagyobb része azért tüntetett, hogy közbirtokossági gyűlésre ilyen körülmények között ne kerülhessen sor. Több, mint egy órán át tartott a lázongás, majd a kedélyek némileg megnyugodtak. Végül szép csendben bevonultak a kultúrházba, ahol sorra került a gyűlés.
Fotó: Pethő Melánia
Itt viszonylag kulturált hangon zajlottak a közbirtokossági vezetés ellen szóló felszólalások, illetve a vezetőség válaszai. Addig, amíg meg nem érkezett a kórházból rövid időre kiengedett Pál Imre. Ekkor újra magasra csapott a hangzavar. A szemmel láthatólag csúnyán összevert Pál az épület előtt beszélt az egybegyűltekhez, felsorolva a közbirtokosság vezetőivel és György István polgármesterrel szemben felgyűlt sérelmeit.
Fotó: Pethő Melánia
Sebeit mutatva „az igazságért megkaptam a fizetségemet” – mondta. Hozzátette, ez nem félemlítette meg, folytatni fogja küzdelmét az általa jogosnak tartott követeléseiért az erdő-visszaszolgáltatásokkal kapcsolatosan. A média kíséretében innen a polgármesteri hivatalba ment, ahol György István polgármester előtt újra felsorolta a vádjait, többek között azt állítva, hogy az általa a törvényeknek megfelelően összeállított erdő visszaigénylési okmányokat a polgármester asztalára tette le, amit György István letagadott.
Fotó: Gergely Imre
A népgyűlésen többször elhangzott a lemondás szó, és előrehozott választásokról is beszéltek.
A délutáni órákban a rendkívüli események nyomán összeült az RMDSZ helyi választmánya, A gyülésen az MPP-s tanácsosok is részt vesznek. Információink szerint a megbeszélés nyugodt hangnemben zajlik, és közös nyilatkozat várható.
Pál Imrét közben visszavitték a gyergyószentmiklósi kórházba. Itt fekszik az édesanyja is, akit bordatörésekkel ápolnak. A tetteseket nagy erőkkel keresi a rendőrség. Gheorghe Filip szóvivő elmondta, gyanúsítottjaik vannak, de jelenleg (pénteken délután) még nem bizonyított a bűnösségük.
A helyzet tehát pénteken délutánra lecsitult Gyergyóalfaluban, de könnyen látható, messze még a béke.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az állami költségvetés tervezete elméletileg a jövő héten kerül megvitatásra a parlament elé.
Több tízezernyi hamisított ruházati cikket, parfümöt és bőrárut foglaltak le a román határrendészek egy olyan kamionból, amelyet az országban jegyeztek be, de török sofőr vezette. A lefoglalt áru értékét mintegy hétmillió lejre becsülik.
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és digitális ügyfélszolgálati rendszereinek elérhetőségét, mivel a légitársaság ütemezett karbantartást hajt végre – közölte a Wizz Air hétfőn az MTI-vel.
Kerítésnek ütközött és felborult hétfőn este egy butángázt szállító tartálykocsi az 1-es országúton, a Szeben megyei Skorei településen.
Egy nő és egy férfi életét vesztette egy hétfő esti balesetben Brăila megyében, egy hatéves kislány és egy másik férfi pedig megsérült.
Több mint 23 ezer Hargita megyei gazda kapta meg mostanig a tavaly igényelt egységes mezőgazdasági alaptámogatásokat. Kovászna megyében is 90 százalék fölötti ez az arány. Az agrár-környezetgazdálkodási támogatásokat még várja a jogosultak egy része.
Călin Georgescu hétfőn ismét kérte, hogy oldják fel a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) 2024 december elején tartott ülésének titkosítását, arra hivatkozva, hogy az alapozta meg az elnökválasztás második fordulójának érvénytelenítését.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.