
A vásárlók nem idegenkedtek a lázmérő kaputól, többen kipróbálták
Fotó: Haáz Vince
Lázmérő kaput szereltek fel csütörtökön Marosvásárhely egyik üzletének bejáratához. A vásárlók kíváncsian próbálták ki az újdonságnak számító fejlesztést.
2020. április 16., 22:032020. április 16., 22:03
2020. április 16., 22:242020. április 16., 22:24
Egy beléptetőrendszerek szerelésével foglalkozó marosvásárhelyi cég egy úgynevezett lázmérő kaput készített, amit csütörtökön teszteltettek az emberekkel az egyik marosvásárhelyi üzlet bejáratánál. Mint Sajgó Tibor, a cég képviselője elmondta, a járvány kezdetétől több ügyfelükkel egyeztettek, érdeklődve, hogy milyen nehézségekkel szembesülnek, mire lenne szükségük. A beszélgetésekből kiderült, hogy
Fotó: Haáz Vince
„A lázmérés fontossága több beszélgetésen is elhangzott, így arra gondoltunk, hogy egy olyan kaput készítünk, amely megméri az alatta áthaladó személy testhőmérsékletét.
Több teszt után próbáltuk ki élesbe a lázmérő kaput egy üzletnél. Mint kiderült, módosítani kell a jelenlegi állításokon, mert a kintről belépő személy ruhája és teste is hideg, így a szenzorok a kintről belépő személy esetében nem a pontos testhőmérsékletet mérik.
Fotó: Haáz Vince
– mondta el a Székelyhonnak Sajgó Tibor, aki többször kihangsúlyozta, hogy bár többen érdeklődtek már a lázmérő kapuk iránt, polgármesteri hivatalok és cégek is, de ők csak akkor fogják gyártani és forgalmazni ezt a kaput, amikor tökéletesen fog működni.
Fotó: Haáz Vince
A mérnök azt is elmondta, hogy csütörtökön az első élesben történő teszten a vásárlók nagyon nyitottak voltak, kipróbálták a kaput, nem idegenkedtek tőle. Meggyőződése, hogy a járvány lejárta után is egy ilyen létesítmény hasznos lehet, hiszen ki tudja majd szűrni a hőemelkedéssel, lázzal járó betegségben szenvedő személyeket.
Több mint 200 hektárnyi területet nyit meg lakhatási célokra Csíkszeredában az új általános városrendezési terv (PUG), amelyet pénteken fogadtak el az önkormányzati képviselők. Ipari fejlesztésre pedig 93 hektáron jelölt ki fejlesztési területet.
A Maros Megyei Tanács mai ülésén költségvetés-kiegészítést fogadott el, amelynek keretében összesen 1,7 millió lejt különített el a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér számára két fontos beruházás megvalósítására.
Hétfőn kezdődik a pótérettségi a román nyelvi kompetenciák szóbeli felmérésével, amely kedden is folytatódik.
Nem zárta le az egészségügyi rendszerben kedden kirobbantott általános sztrájkot a Sanitas szakszervezet, csak felfüggesztette azt pénteken. Azért döntöttek az utóbbi mellett, mert a felfüggesztett tiltakozást szükség esetén bármikor újraindíthatják.
A következő időszakban nem várhatók jelentős fennakadások Románia üzemanyag-ellátásában – közölte pénteken a kormány, miután az energiaügyi minisztérium vezetői az olajipari és üzemanyag-forgalmazó vállalatok képviselőivel egyeztettek.
Egy ember meghalt, kilencen pedig orvosi ellátásra szorultak pénteken, miután egy személyszállító kisbusz kerítésnek csapódott Câmpulung városának egyik utcáján – közölte az Argeș megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Négy megyére narancssárga, 14 megyére sárga jelzésű hőségriasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Erdőtüzek oltására szakosodott negyvenfős kontingenst küldött csütörtökön Görögországba a román belügyminisztérium vészhelyzetekért felelős szakosztálya az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU) szervezésében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség péntek reggel bejelentette az egészségügyi általános sztrájk felfüggesztését.
szóljon hozzá!