
Lázár János és Csibi Attila Zoltán
Fotó: Haáz Vince
Kelemen Hunor és az RMDSZ választási programja a családok megsegítésére, a vállalkozások támogatására összpontosít, a magyar közösség érdekeit tartja szem előtt – értékelte Lázár János, Magyarország építési és közlekedési minisztere Marosvásárhelyen.
2024. november 18., 13:092024. november 18., 13:09
Marosvásárhely polgármesterével, Soós Zoltánnal találkozott hétfőn reggel Lázár János, majd rövid sajtótájékoztatón beszélt jövetele céljáról:
Magyarország építési és közlekedési minisztere a nap folyamán Szászrégenben, Kibéden és Gyulakután is találkozik a helyi közösségek képviselőivel.
Lázár János miniszter
Fotó: Haáz Vince
A magyarországi politikust Csibi Attila Zoltán, az RMDSZ Maros Megyei Szervezetének elnöke fogadta, akivel közösen tartotta a sajtótájékoztatót is. A miniszter értékelte az RMDSZ eredményeit, amelyet elért a helyhatósági és polgármesteri választásokon, külön
De fontos tartotta azt is, hogy Péter Ferenc immár harmadik mandátumát kezdheti meg a Maros megyei tanács élén. „A magas részvétel és az eredmények bizonyították, hogy a magyarok nélkül a magyarokról nem lehet döntést hozni ebben az országban.”
Lázár János méltatta Kelemen Hunort RMDSZ-elnököt is, aki a közelgő államelnöki választáson jelöltként méretkezik meg. Úgy értékelte, hogy hiteles és megbízható politikus, akinek a programja a családok és vállalkozások támogatását szolgálja.
– vélekedett Lázár János.
Kis beszélgetés előzte meg a sajtótájékozatot
Fotó: Haáz Vince
A politikus arról is beszélt, hogy a FIDESZ-nek és az RMDSZ-nek is az a célja, hogy a családok a szülőföldön maradjanak, ott tudjanak boldogulni. Ennek kapcsán jelezte, a magyar kormány legutóbb 25 milliárd forinttal támogatta a vállalkozásokat, pályázati úton.
Maros megyében töltötte hétfői napját Lázár János
Fotó: Haáz Vince
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
1 hozzászólás