
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Hétről hétre csökken a koronavírus elleni oltásra jelentkezők száma Hargita megyében a prefektúra csütörtökön közzétett adatai szerint.
2021. november 18., 16:522021. november 18., 16:52
A legutóbbi héten 2297 személy kapta meg az oltás első, 4025 személy a második adagját, az emlékeztető dózisra pedig 2952-en jelentkeztek. Az előző héten 3438, két héttel korábban pedig 5245 személynek adták be az első adagot.
A múlt héten 544-en döntöttek az egydózisú vakcina mellett, amit az oltási kampányhoz csatlakozó 46 háziorvosi rendelő valamelyikében kaptak meg – tájékoztat az Agerpres.
A november 5-i adatok szerint Borszék lakosságának átoltottsága a legnagyobb, 49,31 százalékuk kapta meg addig a vakcina első dózisát. Csíkszeredában az átoltottság 37,28 százalékos.
Hargita megyében az elmúlt 24 órában 38 új koronavírusos megbetegedést igazoltak, az intenzív osztályon ápoltak száma 19.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közölt adatai szerint júniusban 11 970 személynek folyósítottak különnyugdíjat, hasonlóan az előbbi hónaphoz.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!