
A csíkszeredai Fortuna Parkban a negyedik tömbház épül. Felkészül a volt traktorgyári terület
Fotó: Pinti Attila
Készülhet az övezeti rendezési terv (PUZ) Csíkszereda keleti iparnegyedében, amelynek egy része látványosan átalakul majd. Két toronyház építését tervezik jelentős összegű magánbefektetéssel, várhatóan már egy éven belül elkezdődhet az építkezés.
2022. szeptember 11., 09:572022. szeptember 11., 09:57
Tavasszal kezdték el a Hunyadi János utcában, a Nest (Fészek) bevásárlóközpont szomszédságában a volt traktorgyár egyik romos üzemcsarnokának bontását, azóta ez már befejeződött. Ez az a helyszín, ahol jelentős beruházásra készül a Fortuna Parkot is létrehozó Csergő Zsolt csíkszeredai üzletember, aki két tízszintes toronyházat szeretne felépíttetni ott.
A gyárépület bontása mellett az előkészületekhez tartozik a város keleti ipari övezetét magába foglaló övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése is, amelyhez a célszerűségi jóváhagyást már megkapta a a befektető a polgármesteri hivataltól. Mint Csergő Zsolt kérdésünkre elmondta, korábbi ingatlanfejlesztési tapasztalatai alapján úgy számol, hogy egy év alatt elkészül a rendezési terv, és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése, illetve
Ezért, mint említette, már el is kezdik a tervezett lakások értékesítését.
Az üzletember szerint van igény új építésű, korszerű lakásokra,
A tervek szerint a közel 12 ezer négyzetméteres területre két, egyenként tízszintes toronyház épül, összesen 225 lakással. Ezek ugyanazt a formát követik, mint amelyet a korábban elkészült Fortuna Parkban lehet látni, a különbség, hogy
A társasházakhoz itt is felszíni és alagsori parkoló, rendezett zöldövezet és játszótér tartozik majd, és közvetlen átjárást biztosítanak a lakóknak az autómosó mellett a szomszédos Nest bevásárlóközponthoz is – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
A beruházó az általa építtetett csíkszeredai Fortuna Parkot is újabb, negyedik tömbházzal bővíti jelenleg.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
2 hozzászólás