
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Jó ütemben haladnak a fedett uszoda építési munkálatai Kézdivásárhelyen, a kivitelező a héten megkezdte a tetőszerkezet elemeinek rögzítését – számolt be Facebook-oldalán a helyi önkormányzat.
2024. augusztus 29., 11:082024. augusztus 29., 11:08
2024. augusztus 29., 11:482024. augusztus 29., 11:48
A látványos munkafázishoz az építő egy több mint 70 tonnás darut használ, amely egyenként emeli helyére a Temesváron legyártott, darabokban Kézdivásárhelyre szállított, majd a helyszínen összeszerelt tetőelemeket.
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
A fedett uszoda a város modernkori történetének legnagyobb értékű, közpénzből megvalósuló beruházása, a mintegy harmincmillió eurós költséget az Országos Beruházási Társaság (CNI) finanszírozza. A kivitelezési szerződést 2023 márciusában írták alá, a versenytárgyalást megnyerő cégtársulásnak három év áll rendelkezésére a munkálatok elvégzéséhez.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!