
Modern idők a Szeltersz-völgyében. Apróbb simítások maradtak hátra
Fotó: Erdély Bálint Előd
Öt kilométeren újították fel és aszfaltozták le az utat Szeltersz-völgyében – már csak apróbb munkálatok vannak hátra a befejezésig. Az európai uniós támogatású beruházás részeként ugyanakkor több utcát is korszerűsítenek Lövétén.
2020. augusztus 29., 11:252020. augusztus 29., 11:25
Összesen egymillió eurós támogatásért pályázott sikeresen Lövéte önkormányzata az európai uniós pénzekkel dolgozó Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR), amelyből több helybéli utca és a Szeltersz-völgyében haladó 102-es számú községi út öt kilométeres szakaszának felújítását is finanszírozhatták – tudtuk meg Mihály Dénes polgármestertől. Utóbbi helyszínen tavaly ősszel kezdődtek el a munkálatok, amelyek során
Jelenleg az utolsó simításokat végzi a kivitelező: a védőkorlátok felszerelése van folyamatban, illetve
A Lövétén lévő, modernizálásra váró utcákban nem rég kezdhették csak el a munkálatokat, hiszen azt megelőzően a földbe kellett helyezzék a vízvezetékeket, ám most már ez is megfelelő ütemben halad.
Noha Mihály Dénes most már örül a Szeltersz-völgyében felújított útszakasznak – és a minőséggel is meg van elégedve –, azt érdeklődésükre elismerte, nem volt egyszerű munka. Mint mondta:
Emiatt ráadásul a lakókkal is rendszerint egyeztetni kellett, és így nagyon elhúzódott a megvalósítás. „Persze idővel sikerült megtalálni a mindenki számára elfogadható megoldásokat, de ez jelentősen hátráltatta a munkát. Az viszont nagyon fontos, hogy a kivitelező minőségi munkát végzett” – szögezte le. Mihály rámutatott,
További útfelújítások
Összesen hét kilométernyi utcát aszfaltozhat le, mintegy nyolcmillió lej értékben a lövétei önkormányzat a községközpontban egy újabb, ezúttal az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) leadott pályázatnak köszönhetően – tájékoztatott Mihály Dénes. Közölte, a munkálatok már el is kezdődtek, és ha mindent sikerül megvalósítani, akkor a község utcáinak kilencven százaléka le lesz aszfaltozva. A kimaradt utcák azért nem kerültek bele a projektbe, mert nem sikerült azokat időben telekkönyveztetni.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!