
Egyedi megoldással készül az uszoda mennyezete
Fotó: Haáz Vince
Nagyon újszerű, látványban a csíkszeredai Csíki Csobbanóhoz hasonló módszert alkalmaznak a most épülő olimpiai méretű uszodánál Marosvásárhelyen: a belső mennyezet hajlított faszerkezetű lesz, és részben már kész is van. Az építkezést a tervező szerint év végéig fejezik be.
2020. április 27., 10:232020. április 27., 10:23
Az évekig csupaszon álló, elhanyagolt valamikori Május 1 nevű strand helyén tavaly nyáron kezdték el építeni az olimpiai méretű uszodát. A terület a Maros Sportklub tulajdonában van, az építkezést a Országos Beruházási Társaság (CNI) által biztosított pénzalapból végzik.
Továbbá kialakítanak egy nyolcszáz férőhelyes lelátót is. Az uszoda része lesz egy háromszintes épület is, ahol az öltözőket, a szaunát és az adminisztratív helyiségeket alakítják ki.
A tervek szerint év végén már lubickolhatunk benne
Fotó: Haáz Vince
A tervek készítő Multinvest cég képviselője, Gogolák Zsolt érdeklődésünkre elmondta, mivel enyhe volt a tél, elég jól haladtak a munkálatokkal. Mint a helyszínen láttuk, kész van már a látványos mennyezet, de ki vannak öntve a medencék is. Mint a tervező kifejtette,
Hazai alapanyagokat használtak, illetve azokat, amelyeket az eredeti tervek szerint külföldről akartak beszerezni, a koronavírus-járvány miatt hazaiakkal helyettesítették, hogy folyamatos lehessen az utánpótlás. „Jól haladtunk a munkálatokkal, eddig nem voltak fennakadások. Év végig mindenképpen szeretnénk befejezni, átadni.”
Fotó: Haáz Vince
Mint korábban elhangzott, az uszodában nemzetközi és országos úszó- és vízipólóversenyeket szerveznek majd, de fogadják a nagyközönséget is. Miután a nagylélegzetű beruházás kész lesz, a volt Május 1 strand területére visszaépítik a munkálatok miatt szétrombolt görkorcsolyapályát is. Ez szerepel a terveben is, hiszen fontos, hogy a klub sportolói tudjanak itt edzeni.
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg Marosvásárhelyen egyetlen olimpiai méretű medence van, ez a Víkendtelepen a sátortetős medence, amelyet a marosvásárhelyi városháza működtet, és amelynek lebontását évente legalább egyszer kilátásba helyezi Dorin Florea polgármester. A városhoz tartozik még a 25 méteres medencét és kismedencét tartalmazó Mircea Birau-uszoda.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
1 hozzászólás