
Haladnak a 137-es úttal, és jó lenne gond nélkül befejezni
Fotó: László Ildikó
Már csak hat kilométernyi szakasz aszfaltozása van hátra Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között ahhoz, hogy egybeérjen az első réteg aszfaltszőnyeg a két település között. A megyei tanács elnöke mégis aggódik.
2024. november 27., 16:322024. november 27., 16:32
Közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata. Mint írják, a 137-es út 21,2 kilométeres szakaszán jól halad a kivitelező: idén célkitűzés volt, hogy a tél beállta előtt a szakaszon leterítsék az első réteg aszfaltot, hogy védve legyenek az eddig elvégzett munkálatok.
Az útvonalon négy hidat teljesen újjá kellett építeni, „ezen munkálatok 90 százaléka el is készült.
Dolgoznak a kerékpárutakon és a járdák kialakításán is.”
A beruházáshoz az Anghel Saligny-programból nyert finanszírozást a megyei tanács 140 millió lej értékben. Hargita Megye Tanácsának szerdai közleménye szerint ebből azóta 12,1 millió lejt utalt a kormány.
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke jelezte, az RMDSZ kormányzati szerepvállalása idején zökkenőmentes volt a Hargita megyei beruházások finanszírozása, „a szélsőséges csoportosulások esetleges térnyerése a parlamentben azonban a fejlesztések megakasztásával is járhat”. Éppen ezért bízik benne, hogy „az előttünk álló választások olyan helyzetbe hozhatják az RMDSZ-t, hogy a Hargita megyei települések létfontosságú fejlesztései új lendületet kaphatnak”.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!