
Haladnak a 137-es úttal, és jó lenne gond nélkül befejezni
Fotó: László Ildikó
Már csak hat kilométernyi szakasz aszfaltozása van hátra Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között ahhoz, hogy egybeérjen az első réteg aszfaltszőnyeg a két település között. A megyei tanács elnöke mégis aggódik.
2024. november 27., 16:322024. november 27., 16:32
Közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata. Mint írják, a 137-es út 21,2 kilométeres szakaszán jól halad a kivitelező: idén célkitűzés volt, hogy a tél beállta előtt a szakaszon leterítsék az első réteg aszfaltot, hogy védve legyenek az eddig elvégzett munkálatok.
Az útvonalon négy hidat teljesen újjá kellett építeni, „ezen munkálatok 90 százaléka el is készült.
Dolgoznak a kerékpárutakon és a járdák kialakításán is.”
A beruházáshoz az Anghel Saligny-programból nyert finanszírozást a megyei tanács 140 millió lej értékben. Hargita Megye Tanácsának szerdai közleménye szerint ebből azóta 12,1 millió lejt utalt a kormány.
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke jelezte, az RMDSZ kormányzati szerepvállalása idején zökkenőmentes volt a Hargita megyei beruházások finanszírozása, „a szélsőséges csoportosulások esetleges térnyerése a parlamentben azonban a fejlesztések megakasztásával is járhat”. Éppen ezért bízik benne, hogy „az előttünk álló választások olyan helyzetbe hozhatják az RMDSZ-t, hogy a Hargita megyei települések létfontosságú fejlesztései új lendületet kaphatnak”.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
szóljon hozzá!