
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három, Balavásár községbéli férfit gyanúsítanak azzal, hogy kiraboltak egy marosvásárhelyi látássérült férfit. Őrizetbe vették őket.
2024. április 26., 18:362024. április 26., 18:36
2024. április 26., 18:402024. április 26., 18:40
A marosvásárhelyi rendőrség arról tájékoztatott, hogy csütörtökön 24 órás őrizetbe vettek három, Balavásár községbéli férfit, akiket lopással gyanúsítanak.
Csütörtökön délben a 112-es sürgősségi hívószámon jelentették, hogy egy marosvásárhelyi lakásból lopás történt. A helyszínre kiérkező rendőrök megállapították: három férfi bement egy látássérült személy lakásába, azt mondván, hogy egy közintézmény küldte őket, és a lakásban lévő kábelekkel kell dolgozzanak.
A rendőrök azonosították a tetteseket, akik 20, 21, illetve 29 évesek, és Balavásár községből származnak. A három férfit 24 órára őrizetbe vették és bűnügyi kivizsgálást indítottak ellenük. Az ellopott pénzt és javakat a kárvallott hiánytalanul visszakapta.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!