
Csak a Jeddi út egyik felére festették fel a sávot, elméletileg ez befele vezet a városba
Fotó: Haáz Vince
Nem kínál valós megoldást a kerékpárosok gondjaira a hétvégén Marosvásárhely egyes utcáiban kialakított zöld sáv, amelyet a városháza illetékesei a kerékpáros infrastruktúra fejlesztéseként jelentettek be.
2020. augusztus 04., 20:322020. augusztus 04., 20:32
A marosvásárhelyi polgármester tanácsadója, Claudiu Maior, aki a közelgő helyhatósági választásokon megpályázza a polgármesteri széket, hétvégén jelentette be, hogy
Nem kerékpárutakat, hanem csak sávokat és nem húsz kilométernyit, ahogy szerették volna, hanem csak tíz kilométernyit. Maior szerint a vásárhelyi tanácsosok nem szavazták meg az erre a célra kért pénzösszeget, ezért magánvállalkozók támogatásából festik fel a zöld sávokat. Ígérete szerint az elkövetkező két-három hétben a Tudor lakónegyedben a Jeddi úton, a Poklos patak partján, a Pandúrok sétányán, de a Bőség, a Tamás Ernő utcákban és a Kárpátok sétányán, a Víkendtelep felé is megjelennek majd a kerékpárosok közlekedését elősegítő zöld sávok.
A kibetonozott sánc mellett haladó sáv veszélyt jelenthet a tapasztalatlan kerékpárosok számára
Fotó: Haáz Vince
Kedden délelőtt a Jeddi útra felfestett sávot néztük meg, és láttuk, hogy a Poklos patak partján már kitették a kerepársávokat jelző táblákat, de még letakart állapotban vannak.
Fotó: Haáz Vince
Ottjártunkkor két idős hölgy kerékpározott a kijelölt zöld sávon. Egyikük 72 éves és a járvány kezdetkor vásárolt magának egy elektromos kerékpárt. Leginkább a Maros parton, a töltésen kerékpározik Marosszentkirály irányában, most barátnőjével jött el a város jeddi kijáratához, hogy kiránduljanak egyet. Véleménye szerint jó, hogy zöld sávot festettek az útra, mert így a sofőrök jobban odafigyelnek arra, hogy kerékpárosok is lehetnek az úttesten. A tíz évvel fiatalabb és tapasztalt kerékpáros barátnője szerint a Jeddi útra felfestett sávról nem derül ki, hogy melyik irányban kell haladni rajta, ráadásul egy kibetonozott sánc mellett van, ami veszélyes lehet.
– fejtette ki.
Fotó: Haáz Vince
A Pro Biciclo Urbo kerékpáros szervezet tagja, Kulcsár Béla a Székelyhonnak elmondta, hogy véleménye szerint a kampánycsörtében a Jeddi útra felfestett kerékpársáv veszélyes, míg
A Poklos patak partján még le van takarva a kerékpársávot jelző tábla
Fotó: Haáz Vince
„A Poklos patak partján, ahol kevés gépkocsi közlekedik, több tíz éve kerékpároznak, görkorcsolyáznak a vásárhelyiek. Tíz éve kérjük, hogy fessék oda fel a sávokat.
Az ilyen kerékpársávok felfestése nem jelent valós megoldást a vásárhelyi biciklizők számára, hiszen jól kijelölt kerékpárutak kellenek, ahol a két kereken haladók biztonságban tudnak tekerni” – osztotta meg lapunkkal a véleményét a szakember.
Fotó: Haáz Vince
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!