
Hajnali minimum hőmérsékletek keddre virradóan
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Láthatóan érkezik az enyhébb légtömeg nyugatról, és szorítja ki az alacsony mínuszokat délkelet felé, ennek megfelelően például a tengerparton hidegebb volt, mint a Partiumban és a Bánságban, a legfagyosabb részen, az ország délkeleti területein pedig alacsonyabb értékeket mértek, mint a Csíki- és Gyergyói-medencében.
2025. február 25., 09:022025. február 25., 09:02
2025. február 25., 15:262025. február 25., 15:26
Fokozatosan enged hajnali szorításából a tél, az ország nyugati részén noha fagypont körül alakultak a legalacsonyabb hőmérsékleti értékek, ezek jobbára mégis plusz tartományba fordultak. Nem úgy, mint az ország délkeleti területein, ahol kemény mínuszok voltak:
Ezzel szemben Csíkszeredában mínusz 14,5 fok volt keddre virradóan, a tágabb Csíki-medencében viszont ennél valamivel enyhébb volt a hajnal, akárcsak a Gyergyóiban (Alfaluban például mínusz 11,2 fok volt).
Székelyudvarhelyen mínusz 8,8 fokra ébredtek, Marosvásárhelyen mínusz 8,1-re, Sepsiszentgyörgyön pedig mínusz 11 fokra az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos adatai szerint.
Az előrejelzések szerint a következő napokban tovább enyhülnek az éjszakák és a hajnalok.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
szóljon hozzá!