
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban továbbra is biztosított a súlyos állapotú Covid-betegek látogatásának lehetősége az Egészségügyi Minisztérium rendelete értelmében.
2021. október 19., 15:562021. október 19., 15:56
2021. október 19., 16:032021. október 19., 16:03
A betegség súlyos tüneteit mutató páciens a kezelőorvos beleegyezésével, előzetes kérés esetén fogadhatja egy alkalommal családjának egy tagját vagy törvényes képviselőjét.
A védőöltözetet a kórház biztosítja.
A Covid-betegeket ellátó intenzív terápiás részlegen ápolt betegek hozzátartozói a kezelőorvoshoz kell forduljanak: naponta 11 és 12 óra között a 0746-119562-os telefonszámon lehet egyeztetni a látogatási lehetőségről. Ugyanezen időintervallumban lehet érdeklődni az orvosoktól a betegek állapotáról is.
A csíksomlyói kórházépületben ápolt, súlyos állapotú betegeket naponta 12.30 és 13.30 óra között lehet meglátogatni, amennyiben ezt a kezelőorvos engedélyezi. A kezelőorvostól személyesen is lehet érdeklődni. A betegek állapotáról a tüdőgyógyászati osztályon naponta 12–13 óra között lehet érdeklődni, a 0372-753146-os telefonszámon. A fertőző betegségek osztályán naponta 13–15 óra között, a 0372-753145-ös telefonszámon nyújtanak tájékoztatást a páciensek állapotáról.
A kórház főépületében, a belgyógyászati osztályból átalakított Covid-osztályon naponta 13–15 óra között van lehetőség látogatásra. Erről előzetesen egyeztetni 13 és 15 óra között lehet a 0372-661149-es telefonszámon. Ezen a számon és időintervallumban lehet érdeklődni az itt kezelt betegek állapotáról is.
A gasztroenterológiai osztályt keddtől szintén Covidos betegek ellátására alakította át a kórház. Az itt kezelt betegekről és látogatási lehetőségről szintén 13–15 óra között lehet érdeklődni a 0372-661196-os telefonszámon.
A moduláris kórházban ellátott Covid-betegekről a hozzátartozók a 0746-119563-as telefonszámon kérhetnek információkat.
A gyermekosztályon 12–13 óra között lehet érdeklődni a betegekről, a 0372-661171-es telefonszámon.
A kórház képviselői arra kérik a hozzátartozókat, tartsák be a megadott időpontokat. Az orvosok, asszisztensek nem tudnak válaszolni a telefonra akkor, amikor a védőruhába beöltözve a betegek között tartózkodnak. Kérik továbbá, hogy a csomagok beküldésére megszabott időintervallumot is tartsák tiszteletben, hisz nincs személyzet arra, hogy a teljes nap folyamán hordják a csomagokat. A bennfekvő betegek számára naponta 13 és 15 óra között lehet csomagot hagyni a kórház külső kapujánál. A csomagokat 15 órakor viszik fel az osztályokra.
A kórház orvosai továbbra is ajánlják a koronavírus elleni védőoltás beadatását, és arra kérik a megfertőződött betegeket, idejében forduljanak orvoshoz, ne várjanak tüneteik súlyosbodásáig, hogy időben megkaphassák a megfelelő kezelést – hívja fel a figyelmet közleményében az egészségügyi intézmény.
| Osztály | Érdeklődési lehetőség | Telefonszám |
| ATI-Covid | 11–12 óra között | 0746119562 |
| Tüdőgyógyászat | 12–13 óra között | 0372753146 |
| Fertőző betegségek osztálya | 13–15 óra között | 0372753145 |
| Belgyógyászat | 13–15 óra között | 0372661149 |
| Gasztroenterológia | 13–15 óra között | 0372661196 |
| Moduláris kórház | 0746119563 | |
| Gyermekosztály | 12–13 óra között | 0372661171 |
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!