
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban továbbra is biztosított a súlyos állapotú Covid-betegek látogatásának lehetősége az Egészségügyi Minisztérium rendelete értelmében.
2021. október 19., 15:562021. október 19., 15:56
2021. október 19., 16:032021. október 19., 16:03
A betegség súlyos tüneteit mutató páciens a kezelőorvos beleegyezésével, előzetes kérés esetén fogadhatja egy alkalommal családjának egy tagját vagy törvényes képviselőjét.
A védőöltözetet a kórház biztosítja.
A Covid-betegeket ellátó intenzív terápiás részlegen ápolt betegek hozzátartozói a kezelőorvoshoz kell forduljanak: naponta 11 és 12 óra között a 0746-119562-os telefonszámon lehet egyeztetni a látogatási lehetőségről. Ugyanezen időintervallumban lehet érdeklődni az orvosoktól a betegek állapotáról is.
A csíksomlyói kórházépületben ápolt, súlyos állapotú betegeket naponta 12.30 és 13.30 óra között lehet meglátogatni, amennyiben ezt a kezelőorvos engedélyezi. A kezelőorvostól személyesen is lehet érdeklődni. A betegek állapotáról a tüdőgyógyászati osztályon naponta 12–13 óra között lehet érdeklődni, a 0372-753146-os telefonszámon. A fertőző betegségek osztályán naponta 13–15 óra között, a 0372-753145-ös telefonszámon nyújtanak tájékoztatást a páciensek állapotáról.
A kórház főépületében, a belgyógyászati osztályból átalakított Covid-osztályon naponta 13–15 óra között van lehetőség látogatásra. Erről előzetesen egyeztetni 13 és 15 óra között lehet a 0372-661149-es telefonszámon. Ezen a számon és időintervallumban lehet érdeklődni az itt kezelt betegek állapotáról is.
A gasztroenterológiai osztályt keddtől szintén Covidos betegek ellátására alakította át a kórház. Az itt kezelt betegekről és látogatási lehetőségről szintén 13–15 óra között lehet érdeklődni a 0372-661196-os telefonszámon.
A moduláris kórházban ellátott Covid-betegekről a hozzátartozók a 0746-119563-as telefonszámon kérhetnek információkat.
A gyermekosztályon 12–13 óra között lehet érdeklődni a betegekről, a 0372-661171-es telefonszámon.
A kórház képviselői arra kérik a hozzátartozókat, tartsák be a megadott időpontokat. Az orvosok, asszisztensek nem tudnak válaszolni a telefonra akkor, amikor a védőruhába beöltözve a betegek között tartózkodnak. Kérik továbbá, hogy a csomagok beküldésére megszabott időintervallumot is tartsák tiszteletben, hisz nincs személyzet arra, hogy a teljes nap folyamán hordják a csomagokat. A bennfekvő betegek számára naponta 13 és 15 óra között lehet csomagot hagyni a kórház külső kapujánál. A csomagokat 15 órakor viszik fel az osztályokra.
A kórház orvosai továbbra is ajánlják a koronavírus elleni védőoltás beadatását, és arra kérik a megfertőződött betegeket, idejében forduljanak orvoshoz, ne várjanak tüneteik súlyosbodásáig, hogy időben megkaphassák a megfelelő kezelést – hívja fel a figyelmet közleményében az egészségügyi intézmény.
| Osztály | Érdeklődési lehetőség | Telefonszám |
| ATI-Covid | 11–12 óra között | 0746119562 |
| Tüdőgyógyászat | 12–13 óra között | 0372753146 |
| Fertőző betegségek osztálya | 13–15 óra között | 0372753145 |
| Belgyógyászat | 13–15 óra között | 0372661149 |
| Gasztroenterológia | 13–15 óra között | 0372661196 |
| Moduláris kórház | 0746119563 | |
| Gyermekosztály | 12–13 óra között | 0372661171 |
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!