
Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Maros Megye Tanácsa csütörtöki soros ülésén, a költségvetés-kiigazításban szerepelt egy 1000 lejes tétel a VisitMures Egyesület bejegyeztetéséhez. Az újonnan alapított társulatot a megyei önkormányzat a hegyimentő szolgálattal és a Maros Megyei Múzeummal közösen alapította.
2017. augusztus 31., 17:082017. augusztus 31., 17:08
Az egyesület célja a megyei turisztikai fejlesztési javaslatok kidolgozása, a megye kulturális és turisztikai tevékenységének összehangolása, megszervezése, a kulturális és a turisztikai látnivalókat népszerűsítő anyagok elkészítése és az arculatának kidolgozása, turisztikai csomagok összeállítása a turisztikai szolgáltatókkal együttműködve, belföldi és külföldi vásárokon, kiállításokon való népszerűsítése, hiszen a turizmus fejlesztése egyike a megyei önkormányzat fő célkitűzéseinek.
– fogalmazott Péter Ferenc, a megyei önkormányzat elnöke.
Ezt a célt szolgálja a GoTransylvania mobilapplikációt készítő és működtető céggel kötött megállapodás is, amelyet szintén az augusztus 31-i tanácsülésen hagytak jóvá: ennek lényege, hogy Maros megye turisztikai kínálata láthatóvá és elérhetővé váljon bárki számára, napjainkban ugyanis a modern kommunikációs eszközök egyre inkább teret hódítanak az információáramlásban.
Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
szóljon hozzá!