
Békászó fehér gólya a homoródszentpáli mezőgazdasági területek belvizein
Fotó: Barabás Ákos
Homoródszentpálon kedden, Csíkszentsimonban szerdán kaptunk lencsevégre fehér gólyát. Szentpálon a tartós eső és hóolvadás miatt a szántóföldön keletkezett állóvízben lépkedett a vándormadár, Simonban épp fészkét vette szemügyre. A Kovászna megyei Zabolán március 7-én jelent meg az első hazatért fehér gólya.
2018. március 15., 08:192018. március 15., 08:19
Udvarhelyszéken múlt hét végén látták az első egyedet, Homoródszentpál környékén, ahol évente mintegy harminc gólyapár fészkel – közölte lapunkkal Szabó József székelyudvarhelyi ornitológus.
Elárasztott alcsíki területek fogadták a simoni fészkére visszatérő gólyát
Fotó: Gecse Noémi
Ősszel a fehér gólyáknál később indulnak útnak, majd tavasszal náluk korábban térnek vissza a fekete gólyák.
Egyet február végén vett észre és fotózott le Székelyudvarhely bejáratánál, a Nagy-Küküllő közelében id. Szabó József ornitológus, a homoródszentpáli madártani rezervátum őre. Feltételezése szerint ugyanarról a példányról van szó, amelyet tavaly február 26-án pillantott meg először a homoródszentpáli rezervátum területén.

A madarat id. Szabó József ornitológus, a homoródszentpáli madártani rezervátum őre vette észre és fotózta le.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!