
Fotó: Haáz Vince
Több magáncég érdeklődik a marosvásárhelyi színház mögé tervezett mélygarázs és innovációs központ megépítése iránt, így előreláthatóan az nem a helyi költségvetést terheli majd – mondta a Székelyhonnak Soós Zoltán polgármester. Afelől is érdeklődtünk, mi a helyzet a több mint másfél éve elkezdett tervekkel.
2024. október 14., 19:022024. október 14., 19:02
2023 januárjában jelentette be Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala, hogy megvan a nyertes pályázat a színház mögötti parkolóház megépítésére. A helyi Multinvest és egy magyarországi cég pályázata nyerte el a bírálóbizottság tetszését, ők ugyanis egy mélygarázst és egy innovációs központot képzeltek el a jelenleg üresen álló, parkolóként használt területre. Akkor elhangzott, hogy
Akkor az illetékesek azt mondták, egy évre van szükség a tervezésre, engedélyeztetésre, és idén év elején elkezdődhetnek a munkálatok.
A Székelyhon megkeresésére Soós Zoltán polgármester elmondta, hamarosan befejeződik a szükséges dokumentációs összeállítása. A bürokrácia miatt hosszas folyamatot eredményezett a különböző jóváhagyások beszerzése, például a környezetőrség külön tanulmányt kért, amelynek elkészítése jelenleg is zajlik.
Előreláthatóan novemberben meglesz minden szükséges engedély, jóváhagyás, és akkor a városi tanács elfogadhatja a műszaki gazdasági mutatókat. Utána következhet a kivitelező kiválasztása.
Ha a tanács elfogadja a műszaki mutatókat, akkor elkezdjük a kisajátítási eljárást arra a területrészre, amely a színház mögötti parkolóból magánkézben van. A beruházás közhasznú, így ki tudjuk sajátítani a szóban forgó, elkerített kis területet – mondta a városvezető.
Szükség van a parkolóhelyekre
Fotó: Haáz Vince
Megtudtuk, a lakónegyedekbe tervezett emeletes parkolóházak előkészítése is folyamatban van. A Csalhó utcai beruházás esetében a közbeszerzés kiírása következik, míg a Hátszeg utcai esetében még szükség van pár módosításra. A belvárosban, a Park szálloda mögé tervezett földalatti parkolóház munkálatai elkezdődtek, jelenleg a közművezetékek, kábelek elköltöztetése zajlik.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik az háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
szóljon hozzá!