
A Kultúrpalota előcsarnokát már felújították, de van még bőven tennivaló
Fotó: Haáz Vince
Valamivel több mint hárommillió lejjel egészítette ki Maros Megye Tanácsa az általa fenntartott marosvásárhelyi Kultúrpalota felújítására szánt anyagi keretet, ellenben a szakemberek szerint a munkálatok közel nyolcmillió lejbe fognak kerülni.
2021. február 02., 20:492021. február 02., 20:49
A marosvásárhelyi Kultúrpalotát eddig közel 40 százalékban sikerült felújítani. Az intézmény vezetője érdeklődésünkre elmondta, a műemlék orgona teljes felújítása mellett a könyvtár előcsarnokát sikerült befejezni, félig készül el a Tükörterem, és részben valósult meg a tető és a homlokzatot feljavítása is. Szántó Loránt a Székelyhonnak arról is beszámolt, hogy
„A 2020-as év lett volna a legalkalmasabb arra, hogy a cég végezze a felújítást és jól haladjon vele” – fejtette ki Szántó Lóránt.
Ahogy a Maros megyei tanács szóvivője, Bálint Erika a beruházás kapcsán tájékoztatott, felmérték az elvégzésre váró munkálatok értékét, illetve a kivitelezés időtartamát is megbecsülték, az elkészült tanulmány szerint azonban a beruházás értéke jelentősen megnőtt, ugyanis aktualizálni kellett a műszaki terveket, amelybe olyan,
Ehhez még hozzájön a nagy koncertterem feletti tetőzet a kiépítése és más újonnan keletkezett károknak a kijavítása. A felújítás befejezéséhez szükséges pénzalapokat 3 033 379 lejjel egészítették ki, a szakemberek számításai szerint
A projekt költségvetésében a műszaki tervnek az aktualizálására és a munkálatok kivitelezésére még rendelkezésre áll európai alapokból egy 4 911 604 lejes összeg, a szükséges különbözetet pedig a Maros Megyei Tanács saját költségvetéséből fogja állni – tudtuk meg.
– vélekedett a Kultúrpalota igazgatója.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
1 hozzászólás