
Fotó: Facebook/USR
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke vasárnap este bejelentette, hogy csütörtökön nyújtja be jelölését az államelnöki választásokra, és azt is elmondta, hogy Ilie Bolojant támogatja a kormányfői tisztségre – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
2025. március 10., 09:482025. március 10., 09:48
2025. március 10., 09:522025. március 10., 09:52
A Digi 24-nek nyilatkozó Lasconi kijelentette, hogy folytatja a harcot, és jövő héten benyújtja jelölését.
Emlékeztetett ugyanakkor, hogy készen állt támogatni az ügyvivő államelnök jelölését az elnöki választásokra, Ilie Bolojan azonban az adott szavára hivatkozva nem akar indulni a választáson.
„A Marcel Ciolacunak, a Nordis-kormányfőnek adott szavát. Ok... Én úgy vélem, hogy Románia érdeke fontosabb, mint az, hogy szavadat adtad Ciolacu úrnak” – tette hozzá Lasconi.
Az USR elnöke beszélt arról is, hogy
mert úgy gondolja, hogy Románi érdeke ezt kívánja.
Leszögezte továbbá, hogy az USR-nek nincs semmiféle megállapodása az elnökválasztásra a függetlenként induló Nicușor Dan fővárosi főpolgármesterrel.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!