
Fotó: Facebook/USR
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke vasárnap este bejelentette, hogy csütörtökön nyújtja be jelölését az államelnöki választásokra, és azt is elmondta, hogy Ilie Bolojant támogatja a kormányfői tisztségre – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
2025. március 10., 09:482025. március 10., 09:48
2025. március 10., 09:522025. március 10., 09:52
A Digi 24-nek nyilatkozó Lasconi kijelentette, hogy folytatja a harcot, és jövő héten benyújtja jelölését.
Emlékeztetett ugyanakkor, hogy készen állt támogatni az ügyvivő államelnök jelölését az elnöki választásokra, Ilie Bolojan azonban az adott szavára hivatkozva nem akar indulni a választáson.
„A Marcel Ciolacunak, a Nordis-kormányfőnek adott szavát. Ok... Én úgy vélem, hogy Románia érdeke fontosabb, mint az, hogy szavadat adtad Ciolacu úrnak” – tette hozzá Lasconi.
Az USR elnöke beszélt arról is, hogy
mert úgy gondolja, hogy Románi érdeke ezt kívánja.
Leszögezte továbbá, hogy az USR-nek nincs semmiféle megállapodása az elnökválasztásra a függetlenként induló Nicușor Dan fővárosi főpolgármesterrel.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
szóljon hozzá!