
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy borzonti lakóház konyhájában csütörtök este, a lángok a tetőszerkeztre is átterjedtek. Az épületben tartózkodó idős személyt a tűzoltóság érkezése előtt szomszédja mentette ki az épületből – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
2023. március 31., 11:062023. március 31., 11:06
A tűzesethez a gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóság két esetkocsival és egy rohammentő-egységgel (SMURD) vonult ki, emellett a helyszínre riasztották a gyergyóalfalvi önkéntes tűzoltóságot is csütörtökön 22 óra körül.
Egy 86 éves személyt pánikroham miatt kellett ellátnia a mentőegységnek, őt még a tűzoltóság érkezése előtt egy szomszédja menekítette ki az épületből. Utólag elutasította a kórházba szállítást.
Az esethez 35 tűzoltót vezényeltek ki, akik körülbelül két óra alatt eloltották a tüzet, amelyben a körülbelül 40 négyzetméternyi nyárikonyha egésze, valamint a tetőszerkezet 30 négyzetméteren megsemmisült.
A tüzet feltehetően nem megfelelően szigetelt kémény okozta.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
szóljon hozzá!