
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Lángok törtek fel egy segesvári szeméttelepen péntek reggel hat óra előtt. A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a segesvári tűzoltók két járművel és hét tűzoltóval szálltak ki a helyszínre.
2019. szeptember 20., 11:062019. szeptember 20., 11:06
2019. szeptember 20., 11:202019. szeptember 20., 11:20
A tűz mintegy 300 négyzetméteren égett, és hozzávetőlegesen 15-20 méter mélyen. Reggel 9 órakor a tűzoltók úgy vélték, nincs szükség a lakosság riasztására, a tűz nem terjed a lakott területekre és füstmérgezés veszély sincs.
Azonban a következő órában Marosvásárhelyről is segítséget kértek a helyszínen dolgozó tűzoltók és el is indult egy tűzoltókocsi a lángok megfékezésére. Ugyanakkor a Ro-Alert applikációval riasztást küldtek a segesvári lakosságnak, készüljenek fel, amennyiben a füst a város fele terjedne. Cristian virag, a tűzoltóság szóvivője tájékoztatott, hogy
A szeméttelep mellett elhaladó DN14 és E60 utakon (Marosvásárhely és Medgyes irányában) lelassult a forgalom a sűrű füst miatt – tájékoztatott Elekes Robert, az Országos Út- és Hídügyi Igazgatóság Brassó megyei szóvivője.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egyelőre még nem tudni mi okozta a tűzet.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
szóljon hozzá!