
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Kigyulladt egy lakóház Gyergyóalfaluban szombaton reggel. Mire a tűzoltóegységek a helyszínre értek a tűz a teljes épületben szétterjedt, egy személy pedig pánikrohamot kapott.
2025. március 01., 09:052025. március 01., 09:05
2025. március 01., 19:202025. március 01., 19:20
A gyergyószentmiklósi tűzoltó-parancsnokság három egysége két tűzoltóautóval és egy SMURD-rohammentőautóval vonult a helyszínre, ugyanakkor a gyergyóalfalvi önkéntes tűzoltóság is segítséget nyújt.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tűzoltóegységek kiérkezésekor a tűz már az egész házban szétterjedt, egy személy pánikrohamot kapott. Őt a gyergyószentmiklósi SMURD-rohammentő egység ellátta, és a gyergyószentmiklósi kórház sürgősségi osztályára szállították.
A Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya szombaton délután közölte, hogy a száz négyzetméteres ház leégett, a benne lévő bútorok és a háztartási gépek megsemmisültek. A tüzet feltehetően rövidzárlat okozta – tették hozzá.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
szóljon hozzá!