
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy lakóház nyári konyhájában Bélbor településen szerdán délelőtt. Egy idős nő súlyos égési sérülései miatt életét vesztette.
2023. január 25., 11:482023. január 25., 11:48
2023. január 25., 15:102023. január 25., 15:10
A helyszínre két maroshévízi tűzoltócsapat szállt ki, valamint a bélbori önkéntes tűzoltókat és a Hargita Megyei Mentőszolgálat egységét is az esethez rendeltek szerdán a délelőtti órákban.
Az első információk szerint mintegy 70 négyzetméteren egy nyári konyhában csaptak fel a lángok, az épületben egy idős asszony tartózkodott, akit a rendőrök menekítettek ki – adja hírül rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
A hatóságok tájékoztatása szerint a 86 éves nő belehalt súlyos égési sérüléseibe. A rendőrség vizsgálatot indított az ügy pontos körülményeinek tisztázásáért.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.