
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy lakóház nyári konyhájában Bélbor településen szerdán délelőtt. Egy idős nő súlyos égési sérülései miatt életét vesztette.
2023. január 25., 11:482023. január 25., 11:48
2023. január 25., 15:102023. január 25., 15:10
A helyszínre két maroshévízi tűzoltócsapat szállt ki, valamint a bélbori önkéntes tűzoltókat és a Hargita Megyei Mentőszolgálat egységét is az esethez rendeltek szerdán a délelőtti órákban.
Az első információk szerint mintegy 70 négyzetméteren egy nyári konyhában csaptak fel a lángok, az épületben egy idős asszony tartózkodott, akit a rendőrök menekítettek ki – adja hírül rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
A hatóságok tájékoztatása szerint a 86 éves nő belehalt súlyos égési sérüléseibe. A rendőrség vizsgálatot indított az ügy pontos körülményeinek tisztázásáért.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.