
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kigyulladt egy tömbházlakás Marosvásárhelyen, a tűzoltóknak egy középkorú nőt kellett kimenteni a lakásból – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság közleményben.
2023. július 27., 12:292023. július 27., 12:29
A Maros megyei hivatásos tűzoltóság egy esetkocsival, egy emelőkosaras tűzoltóautóval, egy műszaki mentővel, valamint egy rohammentő-egységgel vonult ki Marosvásárhelyen az 1989. December 22. sugárúton lévő első emeleti lakáshoz.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A tömbház érintett részében nagy füst keletkezett, a mentőegységeknek egy középkorú nőt kellett kimenekíteniük, akit orvosi felügyelet alatt tartanak, de nem szenvedett füstmérgezés okozta károsodást. A tűzoltóságnak sikerült megfékezni a tüzet, és dolgoznak az anyagi javak megmentésén.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!