
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Emberéleteket veszélyeztethet, negatív hatással van a forgalombiztonságra, elvonja a tűzoltók erőforrásait egy esetleges vészhelyzet esetén – jelezte a Hargita megyei katasztrófavédelem kedd esti közleményében, miután több egységet kellett bevetniük egy csíkszeredai tarlótűznél. Szinte mindennapossá váltak a város környékén a hasonló tűzesetek.
2024. március 05., 21:512024. március 05., 21:51
2024. március 05., 22:072024. március 05., 22:07
Közel két hektáron pusztítottak a lángok a csíkszeredai sörgyár és a vasútvonal közötti füves-bozótos területen, a Rét utca szomszédságában kedd este, a kivezényelt helyi hivatásos tűzoltóknak több tűzfészket kellett felszámolniuk. Ez az elmúlt időszakban a sokadik hasonló eset a környéken, a megye többi részén begyulladt száraz aljnövényzet miatti bevetésekről nem is beszélve.
A tűzoltóság emlékeztet, hogy a törvénytelen „gyufás kaszálás” során
egyrészt a sűrű füst miatt megnő a közeli utakon a balesetveszély;
másrészt szeles idő esetén emberéletek, anyagi javak, ingatlanok kerülhetnek veszélybe;
harmadrészt pedig az oltáshoz kivonuló egységek elvont erőforrást jelentenek, ha máshol vészhelyzet állna elő.
Emellett felhívják a figyelmet, hogy a területtulajdonosok elveszíthetik a mezőgazdasági és kifizetési intervenciós ügynökség (APIA) nyújtotta támogatásokat, ráadásul súlyos – természetes személyként akár 15 ezer, jogi személyként pedig akár 100 ezer lejes – pénzbírságot kaphatnak; amennyiben védett területet perzselnek fel, börtönbüntetést is kockáztatnak.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
1 hozzászólás