
Fotó: Facebook
Megdöbbentő videót tett közzé egy nő, a felvételen az látható, hogy értelmileg fogyatékos édesapját megláncolták az erdőben falustársai Dánfalva környékén. A bántalmazás miatt az áldozat lánya feljelentést tett a rendőrségen.
2023. április 24., 12:302023. április 24., 12:30
2023. április 24., 18:012023. április 24., 18:01
Egy fogyatékkal élő csíkdánfalvi férfit kötözött össze lánccal az erdőben két másik férfi, egy harmadik pedig telefonnal videóra vette. A felvétel Moisă Tündéhez, a bántalmazott lányához került, aki az eset miatt feljelentést tett a rendőrségen. A Székelyhon szerkesztőségét is megkereste az áldozat lánya, mint hangsúlyozta,
Mint részletezte, édesapjának agyvérzése volt, sokáig ágyban fekvő beteg volt, akit Kovászna megyében ápolt, ő ugyanis ott él férjével. Azonban, amikor valamennyire felépült, édesapja visszaköltözött Dánfalvára.
– sorolta. Szerinte felháborító, ahogyan viselkedtek egy beteg emberrel.
A felvételen, amelyet a Facebookon is megosztott, jól látható, hogy
A felvételen azzal indokolták ironikusan a megkötözést, hogy „jól dolgozott”, azaz az ellenkezője miatt „érdemelte ki”.
Kerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot is, akik későbbre ígértek választ az ügyben.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság az ügy kapcsán közölte, hogy a rendőrség azonosította az ügyben érintetteket: egy 51 éves férfit, valamint egy 26 és egy 33 éves fiatalembert – mindannyian dánfalviak. A nyomozás tovább folytatódik az ügyészség vezetésével, miután ütlegelés és egyéb erőszakos cselekedetek miatt indítottak bűnügyi eljárást.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
2 hozzászólás