
Fotó: Gergely Imre
Megújulhat a Virág negyed déli része és a Forradalom negyed öt tömbháza is – többek között ezekről a témákról volt szó a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfőn tartott ülésén.
2025. január 13., 18:432025. január 13., 18:43
A tanácsülésen a testület jóváhagyta a Virág negyed déli részén található utak kataszteri dokumentációját, ami a telekkönyvezés feltétele. A zöldövezetek esetében ez már korábban megtörtént. Amint Nagy Zoltán polgármester előterjesztéséében elmondta, van egy pályázati lehetőség, amely lakóövezetek rehabilitálásáról szól, és ezt szeretnék kihasználni.
Két határozattervezet is érintette öt Forradalom negyedi tömbház felújítására vonatkozó projektet. Amint elhangzott, azért ezt az öt tömbházat választatták ki (a 9-es számú, valamint a B, G, F, és I-40 jelzésű épületek), mert a pályázat leadási határideje január 14. és ezekre a lakóépületekre a projektek tervezési szinten elő voltak készítve már négy és fél éve.
Fotó: Gergely Imre
Amennyiben sikeres lesz a pályázat, a tömbházak felújítása 98%-ban uniós finanszírozásból, 2%-ban pedig saját forrásból valósulhat meg.
Egy család számára az önrész hozzájárulás átlagosan 1500 lej. Vannak olyan tömbházak, ahol a tervező teljes tetőcserét is javasolt, amely viszont nem fér bele a pályázati kiírás feltételeibe, így annak költségeit a lakók saját forrásból kell fedezzék, ha a megvalósítás mellett döntenek.
Nagyböjti koncertsorozattal készül húsvétra az Erdélyi Hagyományok Háza, amely az elcsendesedést és a húsvétra való lelki ráhangolódást szolgálja.
Pénteken hajnali 3 órakor felfüggesztették a parlament két házának együttes ülését, amelyen a 2026-os állami költségvetés, valamint a társadalombiztosítási költségvetés tervezetének vitája zajlott.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
A kormány csütörtökön 620 millió lejes keretet hagyott jóvá a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj jövedéki adójának támogatására.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
szóljon hozzá!