
Tavasz óta már sokat kellett volna haladni a felújítással, de nem történt semmi
Fotó: Gergely Imre
Lakossági fórumra hívja Gyergyószentmiklós polgármestere azokat a lakókat, akik érintettek a tömbház-felújítási programban, vagy akár csak érdeklődnek iránta.
2019. november 03., 14:292019. november 03., 14:29
2019. november 03., 14:312019. november 03., 14:31
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház nagytermébe november 5-én, kedden 18 órára várják az érdeklődőket, ahol elmondják majd, hogy hol tartanak most, és milyen fejlemények várhatók a közeljövőben tömbház-felújítások kapcsán.
Az év elején még azt közölték a lakókkal (és erre számított a városháza is), hogy tavasszal elkezdődik az első tömbházak állványozása, és a szigetelési munkálatok. A kivitelezést azonban senki nem vállalta, ugyanis az ehhez készített számítások
A betervezett összeget tehát növelni kellene, amire a kormánytól várnak megoldást, és a lakóknak is újra zsebbe kellene nyúlniuk, hiszen az egész tervezett beruházási érték változásával az önrész is emelkedne.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Bonyolult időszakot élünk, és politikai szempontból meglehetősen nehéz viselni ezt a terhet – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtök este az Europa FM rádió adásában. Azt mondta, a koalícióból való kilépés kérdése nem merült fel.
Tavaly 2024-hez képest 0,6 százalékkal nőtt a román gazdaság, de technikai recesszióban zárta az évet, miután a harmadik negyedév után a negyedik trimeszterben is csökkent a bruttó hazai termék (GDP) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet adataiból.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
szóljon hozzá!