
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Túlhevült kémény miatt gyulladt ki egy csíkszeredai lakóház tetőszerkezete a Zsögöd utcában szerda reggel. A tetőzet mindegy 40 négyzetméterén okozott károkat a tűz, melynek eloltásán és a lángok továbbterjedésének megfékezésén két tűzoltóegység dolgozott.
2021. október 21., 11:542021. október 21., 11:54
Egy ház kigyulladt tetőszerkezete miatt riasztották a tűzoltókat Csíkszeredában szerda reggel, hat óra után. A riasztás nyomán a csíkszeredai tűzoltóság két bevetési járműve és a rohammentő-szolgálat (SMURD) mentőautója szállt ki a Zsögöd utcai tűzesethez.
Mint kiderült, a lakóház tetőszerkezete 40 négyzetméteren lángolt, és félő volt, hogy a tűz átterjed a ház egészére, illetve a szomszédos épületekre is. Végül a tűzoltóknak nyolc óra előtt sikerült megfékezniük a lángokat és eloltaniuk a tüzet. Az esetben senki nem sérült meg. A keletkezett kár tizenöt ezer lejre tehető. A tűzesetet valószínűsíthetően a túlhevült kémény okozta – tájékoztatott Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!