
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Hatvanezer lejes anyagi kárral járó tűz pusztított csütörtökre virradóan Gyergyószárhegyen: egy lakóház kapott lángra.
2019. szeptember 19., 19:102019. szeptember 19., 19:10
Közel negyven tűzoltó sietett csütörtökre virradóan a segélyhívószámra befutott riasztás nyomán a gyergyószárhegyi Tégla utcában lévő egyik ingatlannál keletkezett tűzhöz. A gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltók mellett a helyi, ditrói, csomafalvi és alfalvi önkéntesek küzdöttek a lakóház tetőzetén és a szomszédos garázson pusztító lángokkal.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A tüzet reggel 8 óra előtt sikerült megfékezni. A szerencsétlenségben megsemmisült a lakóház mintegy kétszáz, illetve a garázs közel nyolcvan négyzetméteres tetőzete, továbbá megrongálódtak a házban lévő bútorok és berendezési tárgyak.
A tüzet a vizsgálatok szerint valószínűsíthetően a megrongálódott kémény okozta. A megmentett javak értéke 120 ezer, míg a keletkezett anyagi kár 60 ezer lejre tehető – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
szóljon hozzá!