
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Egy lakóháznál és a szomszédos orvosi laboratóriumnál ütött ki tűz hétfőre virradóra Marosvásárhelyen. A Maros megyei tűzoltókat emellett egy szeméttárolónál keletkezett tűzesethez, valamint lángoló csűrhöz is riasztották.
2022. április 25., 12:482022. április 25., 12:48
2022. április 25., 12:482022. április 25., 12:48
A Kós Károly utcából kérték a tűzoltók segítségét hétfőn hajnalban a 112-es segélyhívószámon Marosvásárhelyen, egy kigyúlt lakóház miatt. A tűz két lakrészt és egy orvosi laboratóriumot érintett.
A marosvásárhelyi tűzoltók mellett Szászrégenből is érkezett segítség, hogy megfékezzék a 300 négyzetméteren elterjedő lángokat – számolt be Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője. Mint részletezte, egyelőre még nem sikerült megállapítani a tűz okát.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A szóvivő tájékoztatása szerint hétfőn, a kora reggeli órákban nem ez volt az egyetlen tűzeset. Éjjel 2 óra táján Marosvásárhelyen az 1989. December 22. utcába riasztották a tűzoltókat, ahol egy szeméttároló gyulladt ki. A tüzet eloltották, a lángok nem terjedtek tovább.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Reggel fél 6-kor a Kórodszentmárton községhez tartozó Küküllősolymoson gyulladt ki egy csűr. A tűzesethez a dicsőszentmártoni tűzoltókat riasztották. A szóvivő beszámolója szerint személyi sérülés nem történt, a gazdasági melléképület viszont mintegy 30 négyzetméternyi felületen vált a lángok martalékává.
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!