Hirdetés
Hirdetés

Lakhatóvá teszik a konténereket, hogy minél hamarabb kiköltözhessenek a tűzkárosultak a sportcsarnokból

A Somlyó utcai telepre kerülnek a konténerek – de előtte lakhatóvá alakítják azokat •  Fotó: Pinti Attila

A Somlyó utcai telepre kerülnek a konténerek – de előtte lakhatóvá alakítják azokat

Fotó: Pinti Attila

Elszállították a konténereket a csíkszeredai Tavasz utcából, hogy majd a Somlyó utcai cigánytelephez helyezzék ki azokat. Jelenleg lakhatóvá alakításukat végzik, hogy ideiglenes lakhelyül szolgáljanak majd az immár másfél esztendeje az Erőss Zsolt Arénában elszállásolt tűzkárosultaknak.

Barabás Hajnal

2022. július 31., 13:442022. július 31., 13:44

Jelenleg még mindig 63 személy tartózkodik a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, akiknek kiköltöztetése az önkormányzatra hárul. Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere elmondta, hogy

folyamatosan keresik a lehetőséget azok számára, akik munkahellyel rendelkeznek, hogy albérletbe költözhessenek.

Hirdetés

„Ezzel párhuzamosan igyekszünk a konténereket lakhatóvá tenni, hogy azok a családok, akiknek nem sikerült még lakást találniuk, tudjanak ezekbe beköltözni. Azon vagyunk, hogy ez hamarosan megvalósuljon”– tette hozzá.

A Tavasz utcába áprilisban kihelyezett, pótkocsira szerelt konténereket nemrég elszállították, jelenleg pedig lakhatóvá tételén dolgoznak, hogy majd a Somlyó utcai romatelep mellé szállítsák.

Idézet
A konténerek ideiglenes lakásként szolgálnak majd azok számára, akik visszaköltöznek Somlyóra. Jelenleg átalakítás alatt vannak, hiszen egyenként lakhatóvá kell tenni, valamint ajtókkal, ablakokkal kell ellátni.

Számuk attól függően lesz nagyobb vagy kisebb, hogy sikerül-e négy-öt családnak albérletet találni, vagy sem. A három-négy tagú családokat kettesével helyeznénk el egy konténerbe, hogy kevesebb számú ilyen létesítményre legyen szükség” – magyarázta az alpolgármester. Ugyanakkor kiemelte azt is, hogy

ezeket a konténereket ideiglenes jelleggel helyezik ki, és bérleti szerződéssel foglalhatják el a beköltöző családok, akiknek a szerződés lejártáig más lakhatást kell találniuk.

„Amikor egy család kiköltözik a konténerből, helyükre egy másik, kiköltözésre készülő család kerül, és a telepen lebontódik addigi az [illegálisan felépített] lakásuk, ezáltal valósítva meg a telep felszámolását” – osztotta meg az önkormányzat hosszútávú, eléggé utópisztikusan hangzó elképzeléseit Sógor Enikő.

Arról már korábban többször is beszámoltunk, hogy a tavaly januári tűzvész károsultjait az Erőss Zsolt Arénába szállásolták el ideiglenesen,

az önkormányzat pedig több kezdeményezése dugába dőlt, hogy lakhatást biztosíthassanak a fedél nélkül maradt roma családoknak.

Egyelőre nem valósulhat meg a Hajnal utcai krízisközpont, mert pert indítottak a közelben lakók és vállalkozások az önkormányzat e terve ellen. Szintén ellenállásba ütköztek, amikor átmeneti központot létesítettek volna konténerlakásokkal egy alapítvány segítségével a Tavasz utcában.

Végül nem maradt más út, mint az, hogy a Somlyó utcába költözhetnek vissza az immáron másfél éve a sportcsarnokban élők.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is

A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.

Kisebbségi kormány körvonalazódik, ugyanazt a pártot nevesítették többen is
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében

A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.

Kiskérődző-pestis nyomaira bukkantak Hargita megyében
2026. június 23., kedd

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.

Nyugdíjra is fordít Románia a ma kapott több mint kétmilliárd euróból
2026. június 23., kedd

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról

Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.

Levetetné Tánczos Barna a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.

Az RMDSZ három kormányváltozatot javasolt az államfőnek
2026. június 23., kedd

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat

Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.

Román kézbe kerülhet a Székelyföldön is jelen levő hipermarket-hálózat
2026. június 23., kedd

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból

Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.

Sáron és pocsolyákon át vezet az út a parkolóból
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból

Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.

Az EB 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának az uniós helyreállítási alapból
2026. június 23., kedd

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.

Simion szerint az AUR nélkül nem lehet kormányt alakítani
2026. június 23., kedd

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást

A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.

A PSD közölte az államfővel, hogy készen áll vállalni a kormányzást
Hirdetés