
A Somlyó utcai telepre kerülnek a konténerek – de előtte lakhatóvá alakítják azokat
Fotó: Pinti Attila
Elszállították a konténereket a csíkszeredai Tavasz utcából, hogy majd a Somlyó utcai cigánytelephez helyezzék ki azokat. Jelenleg lakhatóvá alakításukat végzik, hogy ideiglenes lakhelyül szolgáljanak majd az immár másfél esztendeje az Erőss Zsolt Arénában elszállásolt tűzkárosultaknak.
2022. július 31., 13:442022. július 31., 13:44
Jelenleg még mindig 63 személy tartózkodik a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában, akiknek kiköltöztetése az önkormányzatra hárul. Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere elmondta, hogy
„Ezzel párhuzamosan igyekszünk a konténereket lakhatóvá tenni, hogy azok a családok, akiknek nem sikerült még lakást találniuk, tudjanak ezekbe beköltözni. Azon vagyunk, hogy ez hamarosan megvalósuljon”– tette hozzá.
A Tavasz utcába áprilisban kihelyezett, pótkocsira szerelt konténereket nemrég elszállították, jelenleg pedig lakhatóvá tételén dolgoznak, hogy majd a Somlyó utcai romatelep mellé szállítsák.
Számuk attól függően lesz nagyobb vagy kisebb, hogy sikerül-e négy-öt családnak albérletet találni, vagy sem. A három-négy tagú családokat kettesével helyeznénk el egy konténerbe, hogy kevesebb számú ilyen létesítményre legyen szükség” – magyarázta az alpolgármester. Ugyanakkor kiemelte azt is, hogy
„Amikor egy család kiköltözik a konténerből, helyükre egy másik, kiköltözésre készülő család kerül, és a telepen lebontódik addigi az [illegálisan felépített] lakásuk, ezáltal valósítva meg a telep felszámolását” – osztotta meg az önkormányzat hosszútávú, eléggé utópisztikusan hangzó elképzeléseit Sógor Enikő.
Arról már korábban többször is beszámoltunk, hogy a tavaly januári tűzvész károsultjait az Erőss Zsolt Arénába szállásolták el ideiglenesen,
Egyelőre nem valósulhat meg a Hajnal utcai krízisközpont, mert pert indítottak a közelben lakók és vállalkozások az önkormányzat e terve ellen. Szintén ellenállásba ütköztek, amikor átmeneti központot létesítettek volna konténerlakásokkal egy alapítvány segítségével a Tavasz utcában.
Végül nem maradt más út, mint az, hogy a Somlyó utcába költözhetnek vissza az immáron másfél éve a sportcsarnokban élők.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
Az elmúlt 24 órában összesen 87 személyen segített a Salvamont, a Hargita megyei hegyimentőket is többször riasztották.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
szóljon hozzá!