
Ezek a kapuk már nem működnek, bezárták idénre
Fotó: Haáz Vince
Rendhagyóra sikeredett az idei strandidény Marosvásárhely közkedvelt Víkendtelepén, és nem csak az időjárás miatt. Többek között kerítéssel választották el a medencéket a játszóterektől és a közétkeztetési egységektől. Az eddigi tapasztalatokról és a jelenlegi helyzetről a telep igazgatójával beszélgettünk.
2023. szeptember 09., 09:142023. szeptember 09., 09:14
A marosvásárhelyi, több hektáros Víkendtelepen idén több, a megszokottnál eltérő munkálat zajlott, ami jelentősen felborzolta a helyiek kedélyeit.
Ez utóbbi elég hosszasan tartott, és az volt a fő célja, hogy elválassza a medencéket a telep többi részétől, és így ne kelljen belépőt váltaniuk azoknak, akik csak a játszótérre vagy egy korsó sörre akartak betérni.
De – a tervezők és az önkormányzati képviselők szerint – a kerítés azért is fontos volt, hogy a strandrész jól látható és őrizhető legyen, tudják kizárni azokat, akik esetleg nem akarják betartani az egészségügyi előírásokat.
A hét elején a Víkendtelep közleményben tudatta az érdeklődőkkel, hogy a víz hőmérséklete 20 Celisus-fok alá csökkent, így bezárják a strandrészt.
Szeszélyes volt az idei nyár, de azért bőven akadtak jó napok
Fotó: Haáz Vince
A Székelyhon megkeresésére Harai István igazgató elmondta, rögzítve van, hogy milyen feltételek között lehet belépőjegyet szedni, a medencékben a fürdést engedélyezni, és ezek alapján döntöttek úgy, hogy szeptember 4-től nem fogadnak több vendéget. Hiszen a hűvös éjszakák miatt lehűlt a medencékben az víz, de az sem mellékes, hogy
„A medencéket nem kívántuk felügyelet nélkül hagyni, a víz már nem kellemes, hanem egyre hidegebb, így a strandidény bezárása mellett döntöttünk – magyarázta. – Ez idéntől azt jelenti, hogy a kerítéssel védett részt teljesen lezárjuk, a medencéket nem lehet többet megközelíteni. Ez biztonsági szempontból is fontos döntés volt, hiszen nem szeretnénk, hogy baleset történjen.
ezeket a szolgáltatásokat az elmúlt héten is sokan igénybe vették.”
Harai István érdeklődésünkre elmondta, azok, akik a kerítés felállítása után ellátogattak a Víkendtelepre, inkább pozitívan nyilatkoztak a változásokról. Fontosnak tartották, hogy csak a fizetővendégek léphetnek be a medencék területére, egészségügyi és vízimentő szolgálat állt rendelkezésükre.
Kaptak javaslatokat is, például azt, hogy legyen még egy kapu, amelyiken egyszerűbben meg lehet közelíteni a vendéglőket. A vendégek visszajelzéseit, az alkalmazottak és az őrző-védőszolgálat részéről beérkezett ajánlásokat kiértékelik, és ezek függvényében a jövőben kisebb változtatásokat eszközölnek, hogy még jobbak legyenek a körülmények és a szolgáltatások.
Megtudtuk, hogy bár szeszélyesnek bizonyult a nyár, mégis
hiszen a vásárhelyiek és környékbeliek alapvetően szeretik a Víkendtelepet, hőségben pedig szívesen jönnek ide napozni, fürdeni, kikapcsolódni.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
1 hozzászólás