
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy palotailvai lakáshoz riasztották a maroshévízi tűzoltókat szerda este: két személy – köztük egy tízéves gyerek – égési sérüléseket szenvedett.
2021. február 17., 20:152021. február 17., 20:15
A Maros megyei Palotailván, egy lakrészben felcsapott lángokhoz riasztották a szomszédos Hargita megyei Maroshévízről a tűzoltókat szerda este. A helyszínre két bevetési jármű és egy rohammentő (SMURD) sietett, csatlakozva a dédáról is kiszálló mentőegységekhez, akik két személyt találtak a tűznél. Egy tízéves gyerek testfelülete harmincöt, míg egy 49 éves férfi testfelülete mintegy tizenöt százalékán szenvedett égési sérüléseket. A kiskorúval és a felnőttel is a rohammentők indultak el a marosvásárhelyi kórház irányába, várhatóan félúton veszi át őket a Maros Megyei Mentőszolgálat – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Bár a riasztás elsősorban az ország déli és délkeleti részeit érinti, Székelyföldön is fagyos időjárás lesz a hét második felében.
A tervek szerint levélben fognak szavazni a bírák és ügyészek az államfő által a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácsról (CSM) kezdeményezett referendumon – közölték az elnöki hivatal illetékesei.
Közzétették hétfő este a pénzügyminisztérium honlapján a jövő évi költségvetés elfogadásához szükséges és egyéb stratégiai intézkedéseket tartalmazó úgynevezett salátarendelet tervezetét.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
szóljon hozzá!