
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Lakástűzben életét vesztette egy nő Nagysármáson szerda délelőtt. Éjszaka egy marosludasi raktárépületetben is felcsaptak lángok.
2023. március 29., 10:162023. március 29., 10:16
2023. március 29., 10:462023. március 29., 10:46
Tűz ütött ki egy raktárépületben Marosludason szerdára virradóra: a Május 1 utcai esethez összesen öt esetkocsit vezényeltek, a dicsőszentmártoni hivatásos tűzoltóság, illetve a marosludasi és radnóti önkéntes tűzoltókat is riasztották.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Mint kiderült,
Az estben senki nem sérült meg.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Szerdán délelőtt Nagysármáson csaptak fel lángok egy lakóházban. A hivatásos tűzoltóság oltásra alkalmas, és egy víztartályos járművel, valamint egy rohammentő-egységgel (SMURD) vonult a helyszínre,
A lángok körülbelül 100 négyzetméteren pusztítottak, a tüzet sikerült eloltani – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság közleményben.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.