
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Életét vesztette egy idős nő, miután tűz ütött ki péntek hajnalban a lakásában és a lángok felemésztették a székelyszenttamási házat.
2021. február 19., 09:232021. február 19., 09:23
2021. február 19., 10:392021. február 19., 10:39
Tűzoltó- és mentőegységeket riasztottak péntek reggel az Oroszhegy községi Székelyszenttamásra, miután lángokba borult egy lakóház. A tűzoltók a helyszínre érve azt tapasztalták, hogy már teljesen ég a ház, ugyanakkor megtudták, hogy az ottlakónak nem sikerült elhagynia az ingatlant. Az oltással párhuzamosan keresték a bennrekedt lakót, de már holtan találtak rá – tájékoztatott közleményében a Hargita megyei tűzoltóság, hozzátéve, hogy még vizsgálják a tűz keletkezésének körülményeit.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.