
A megelőző szolgálat munkatársai közvetlenül beszélgettek a lakosokkal. Forrás: rendőrség
Folytatódik Maros megyében is az az országos megelőző kampány, amelynek során a Groupama biztosítótársasággal együttműködve tájékoztatják a rendőrök a lakosságot azokról a tudnivalókról, amelyek segítségével elkerülhetik, hogy lakásukat betörők fosszák ki. A kampány A tolvajok kreatívak – légy elővigyázatos! mottó alatt zajlik.
2017. szeptember 24., 14:472017. szeptember 24., 14:47
Eddig Maros megyében a rendőr-főkapitányság bűnmegelőző és elemző szolgálata több mint százötven lakossal teremtett közvetlen kapcsolatot, s ennek során a lakásfosztogatások okairól, az azokat elősegítő körülményekről, a megelőzés módozatairól beszélgettek.
A helyzetelemzés során a rendőrség arra a következtetésre jutott, hogy
Ennek ellenére – a jelenség társadalmi fontossága, a lakosság komfortérzetére gyakorolt negatív hatása miatt – a megelőző-felvilágosító tevékenységet továbbra is végezni kell.
A megelőző szolgálat ezúttal is felhívja a lakosság figyelmét néhány szabályra, amelynek betartásával minimálisra csökkenthető annak lehetősége, hogy lakásunkat betörők vagy tolvajok látogassák meg.
zárják be alaposan az ablakokat és ajtókat, amikor a lakásból távoznak, ugyanis a nyitva hagyott ablakokon másznak be a lakásba a legtöbb esetben a tolvajok, vagy az ajtók felfeszítésével törik fel a lakást
ne tartsanak nagyobb összegű készpénzt a lakásban, ugyanis a tolvajok vagy betörők elsősorban ezt keresik, s csak ezután az elektronikai felszereléseket
semmilyen ürügy miatt ne adjanak ki idegen személyeknek információkat önmagukról, családjukról, vagy akár a szomszédokról
kerüljék az anyagi helyzetükkel, javaikkal, vagy munkaprogramjukkal kapcsolatos információk kiadását
semmilyen ürüggyel ne engedjék meg idegen személyek behatolását a lakásba.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!