
Behálózza a marosvásárhelyi várat a Kultfeszt
Fotó: Haáz Vince
Ráérős fesztivált szerveznek immár harmadik alkalommal, Alternatív Kulturális Fesztivál – Kultfeszt néven Marosvásárhelyen, amelynek kabalaállata idén a lajhár lesz. Beszélgetésekre, könyvbemutatókra, közös zenehallgatásra várják június 9-11. között a marosvásárhelyi várba az érdeklődőket.
2023. június 03., 13:112023. június 03., 13:11
2023. május 31., 13:462023. május 31., 13:46
A tavaly két kiadást, idén pedig a harmadikat megérő Kultfeszt mottója A történetek összekötnek minket, így nem véletlen, hogy
Nem várt visszhangot kapott a felhívás, hiszen a közeli országokon kívül kötöttek már a Kultfesztnek New Yorkban, Oxfordban, Svédországban, és még Dél-Amerikában is.
Mint Kádár Annamária főszervező, a Kultfeszt ötletgazdája elmondta: a június elejére tervezett nyári fesztivál a szerendipitás, a mindennapok csodás véletlene témakörét öleli át.
„Hiszen a hétköznapi csodás véletlenek, melyek elindították eseménysorozatunkat, és melyek mai napig összesodornak bennünket a legkülönlegesebb előadóinkkal, akikkel mind máig személyes kapcsolatot sikerül ápolnunk. Ezt a fajta közvetlenséget kívánjuk átadni bármely programunk kapcsán.
– fejtette ki a főszervező.
A világ minden tájáról „belekötöttek” a fesztiválsálba
Fotó: Haáz Vince
A Kultfeszt június 9-én, pénteken 17 órakor nyilvános kötés flashmobbal és divatbemutatóval (Desigual, Szeszilszoknya) kezdődik a Várban. Ezt követi az elfeledett idők játékai elnevezésű foglalkozás gyerekeknek: kötő-, ugrókötél- és ugróiskola.
A pénteki napot a DreamFlow koncert zárja, amelyen bemutatják a fesztiváldalt is.
A mindennapi csodák, találkozások fesztiválját szervezik meg
Fotó: Haáz Vince
Szombaton 9 órától Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány tagjaival lehet megismerkedni, 10 órától Kerekes Valéria és Kádár Annamária pszichológus beszélget a MeseMagok kiállítás kapcsán. 11 órától hangzik el Lackfi János gyerekelőadása, majd interaktív mesefoglalkozások és könyvbemutatók is lesznek. Délután meg lehet ismerkedni a graffitik világával, 14 órakor Zacher Gábor tart előadást, majd Lackfi János a felnőtteket várja a Rocky című előadásával. Az estét néptáncosok és a Stonecrops zenekar koncertje zárja.
Vasárnap a könyveké lesz a főszerep, több könyvbemutató lesz, de piknikezésre is hívják az érdeklődőket, akik megismerkedhetnek Zichó Viktor hegymászóval is. A 3. Kultfesztet Cári Tibor Uniter díjas színházi zeneszerző zongoraművész tangóestje zárja.
A részletes program tanulmányozható a kultfeszt.ro weboldalon, jó tudni, hogy a rendezvény minden programja díjmentesen látogatható.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!